Pirmadienis , 15 liepos 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / 10 faktų apie astmą, kurių nežinojote

10 faktų apie astmą, kurių nežinojote

 1. PSO duomenimis, šiuo metu nuo astmos kenčia 235 milijonai žmonių.
 2. Jeigu nebus imamasi skubių veiksmų, per ateinančius 10 metų astmos mirtingumo rodiklis didės. Astmos negalima išgydyti, tačiau tinkama diagnostika, gydymas ir pacientų mokymas gali padidinti astmos kontrolę ir valdymą.
 3. Astma pasireiškia visose šalyse, nepriklausomai nuo išsivystymo lygio.
  10 faktų apie astmą
  www.healthplace.com nuotr.

  Daugiau nei 80% mirčių nuo astmos pasireiškia šalyse, kuriose yra mažos ir mažesnės negu vidutinės pajamos. Dėl veiksmingos kontrolės, labai svarbu, kad vaistai būtų įperkami ir prieinami, ypač mažas pajamas gaunančioms šeimoms.

 4. Astma yra lėtinė liga. Kenčiantys astmos priepuolius, gali jausti dusulį, spaudimą, kosulį ir švilpiantį kvėpavimo garsą.
 5. Sergantiems astma, simptomai gali pasireikšti kelis kartus per dieną ar per savaitę. Kai kuriems žmonėms simptomai pasireiškia fizinės veiklos metu arba naktį. Nesugebėjimas pripažinti ir išvengti priepuolio, gali sukelti pavojų gyvybei.
 6. Taikant tinkamai paskirtą gydymą galima palengvinti bronchų uždegimą, ir su astma susijusių mirčių skaičius gali būti sumažintas.
 7. Astma – dažniausiai paplitusi lėtinė liga tarp vaikų. Tačiau ji gali būti kontroliuojama taikant įvairius prevencijos ir gydymo planus, atsižvelgiant į individualius simptomus.
 8. Plačiai paplitę rizikos veiksniai yra gyvenamosios aplinkos alergenai – namų dulkės, patalynės erkutės, kilimai ir minkšti baldai, gyvūnų pleiskanos. Kiti alergenai – žiedadulkės, pelėsis, tabako dūmai ir chemikalai darbo vietoje.
 9. Išprovokuoti astmos priepuolį gali: būvimas šaltame ore, emocinis susijaudinimas: pyktis arba baimė, sunkus fizinis krūvis.
 10. Dažnai astmos diagnozavimas ir gydymas būna netinkamas, tai sukelia didelę naštą asmenims ir jų šeimoms, ir gali apriboti jų veiklą visam gyvenimui.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras

Taip pat skaitykite

Parafino vonelės: raminantis sprendimas sveikatai ir grožiui

Parafino vonelės jau seniai sulaukia didelio populiarumo dėl savo gydomųjų savybių, kurios suteikia daugybę naudos ...

Parašykite komentarą