Pirmadienis , 20 gegužės 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Dėl „Misija Sibiras‘16“ pėsčiomis iš Klaipėdos į Vilnių keliaujantis Raimundas jau įpusėjo

Dėl „Misija Sibiras‘16“ pėsčiomis iš Klaipėdos į Vilnių keliaujantis Raimundas jau įpusėjo

Pabaigę nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą du šauktiniai savanoriai Raimundas ir Lukas iš tarnybos vietos Klaipėdoje pasiryžo pėsčiomis nueiti į Vilnių. Šis žygis skirtas paskatinti visuomenę prisidėti prie šių metų ekspedicijos „Misija Sibiras‘16“! Šiandien kelionė jau įpusėjo, nors ją tebetęsia tik vienas iš jaunuolių.

Gegužės 21 dieną du jauni vyrai baigė 9 mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, o jau gegužės 22 dieną jie leidosi į kelią, siekdami iš Klaipėdos pasiekti Vilnių bei kelyje sutikti kuo daugiau žmonių, kuriems galėtų pristatyti ne tik projektą „Misija Sibiras“, bet ir skirtingus būdus, kaip galima prisidėti prie šių metų ekspedicijos. Įveikus daugiau nei pusę žygio jaunuoliai dalijasi įspūdžiais iš kelionės.

Per šias dienas Lukas ir Raimundas nuveikė daug – aplankė pakeliui buvusius memorialus tremtiniams bei politiniams kaliniams atminti, kelyje prasilenkė su „Bėgimo per Lietuvos mokyklas“ komanda, sutiko daug žmonių, kuriems buvo įdomu daugiau sužinoti apie projektą „Misija Sibiras“. Kai kurie iš jų net pakvietė žygeivius patogiai pernakvoti savo namuose bei pasirūpino vakariene ir pusryčiais. Su keliautojais panoro susitikti ir dvi „Misija Sibiras‘16“ antrojo atrankos etapo dalyvės. Kelyje su Raimundu ir Luku taip pat susitiko ir jų tėvai. Taip prabėgo pirmosios trys žygio dienos.

Ketvirtoji diena prasidėjo ne taip džiugiai, kaip norėtųsi. Nors nuospaudos ant kojų pradėjo rodytis jau pirmąją kelionės dieną, bet šiandien Luko situacijai pablogėjus vyrai priėmė sprendimą, kad sveikata yra svarbiausia ir Lukas kelionės pėsčiomis nebetęs ir Vilnių pasieks autobusu. Raimundas yra pasiryžęs tęsti žygį toliau, ir šiandien jis jau pusiaukelėje! Kelio dar liko, tad jei gyvenate kur nors kelio atkarpoje tarp Seredžiaus ir Vilniaus, prisijunkite prie Raimundo bent kilometrui. Detales galite suderinti adresu jauniems@jauniems.lt.

„Dragūnų žygis per Lietuva“ skirtas paskatinti visuomenę prisidėti prie šių metų ekspedicijos į Sibirą! Nuo žygio pradžios jau paaukota 1555€, šie pinigai bus panaudoti šių metų ekspedicijoje, statant kryžius bei tvarkant pamirštas kapinėse Sibire. Bet Jūsų palaikymo vis dar labai reikia. Prisidėti galite aukodami projekto paskiroje portale Aukok.lt, arba siųsdami SMS žinutę numeriu 1405, įrašę tekstą 1255 (auka 2 €).  Dėkojame, kad esate kartu!

Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ įgyvendinamo projekto „Misija Sibiras“ metu jauni žmonės vyksta į apleistas Sibiro vietoves susitikti su dar ten tebegyvenančiais lietuvių tremtiniais ir sutvarkyti apleistas kapavietes. Nuo 2006 m. savo norą dalyvauti projekte išreiškė daugiau nei 11 000 jaunų žmonių, suorganizuota 14 ekspedicijų bei tūkstančiai pristatymų mokyklose, universitetuose, bendruomenių centruose, eksponuota šimtai jaunimo ekspedicijų fotografijų parodų, sukurti dokumentiniai filmai. Visa tai prisidėjo prie jaunosios kartos pilietiškumo bei didžiavimosi savo valstybe jausmo ugdymo.

Taip pat skaitykite

Ką svarbu žinoti apie kreatiną

Kreatinas, natūraliai organizme atsirandantis junginys, sulaukė didžiulio populiarumo fitneso pasaulyje dėl savo įrodytos naudos stiprinant ...