Trečiadienis , 18 rugsėjo 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Gliukozaminas: kaip jis gelbėja mūsų sveikatai

Gliukozaminas: kaip jis gelbėja mūsų sveikatai

Nors gliukozaminas yra natūrali mūsų organizmo molekulė, tai taip pat yra ir labai populiarus maisto papildas. Dažniausiai gliukozaminas yra vartojamas siekiant gydyti kaulų ir sąnarių ligas, tačiau jį taipogi pasitelkia ir kai kurių uždegiminių ligų atvejais. O kadangi gliukozaminas yra mūsų organizmui labai svarbi medžiaga, apie ją verta pakalbėti plačiau.

Kas yra gliukozaminas?

Gliukozaminas yra mūsų organizme natūraliai randama medžiaga, kuri yra amino cukrus. Ji tarnauja kaip statybinė medžiaga daugeliui mūsų organizme esančių molekulių, tačiau didžiausią reikšmę ji turi sąnarių kremzlių formavimui ir jų išsaugojimui.

Gliukozaminas taip pat yra randamas ir kai kuriuose gyvūnų bei kituose ne žmogaus audiniuose, nepamirštant vėžiagyvių kiautų, gyvūnų kaulų ir grybų. Dažniausiai gliukozamino maisto papildai būna gaminami iš natūralių šaltinių. Gliukozaminas labai dažnai yra naudojamas tiek gydant sąnarių ligas, tokias kaip osteoporozė, tiek ir siekiant užkirsti kelią jų atsiradimui.

Gali sumažinti uždegimus

Gliukozaminas maisto papildų forma dažnai yra naudojamas siekiant sumažinti įvairius uždegiminių ligų simptomus. Nors iki šiol gliukozamino veikimo mechanizmas vis dar yra pakankamai miglotai suprantamas, atlikti tyrimai rodo, kad ši medžiaga gali sumažinti uždegimą. Tačiau svarbu pabrėžti, kad dauguma tyrimų, kurių metu buvo bandoma išsiaiškinti gliukozamino naudą mūsų organizmui, įtraukė ir chondroitino vartojimą. Tai yra medžiaga, kuri yra labai panaši į gliukozaminą. Ji taip pat yra labai svarbi sveikų kremzlių formavimuisi ir išsaugojimui. Todėl dažnai gliukozamino maisto papilduose būna ir chondroitino.

Padeda sąnariams

Kaip jau žinote, gliukozaminas natūraliai egzistuoja mūsų organizme. O viena iš pagrindinių gliukozamino paskirčių yra padėti formuotis sveikiems audiniams, esantiems tarp mūsų sąnarių, ir juos išsaugoti geros būklės. Gliukozaminas padeda formuoti keletą cheminių junginių, kurie yra svarbūs sąnarių kremzlių ir sinovinio skysčio formavimosi procesuose. Kai kurie atlikti tyrimai parodė, kad gliukozamino maisto papildai gali apsaugoti nuo kremzlių pažeidimo, tokiu būdu apsaugant sąnarių audinius.

Padeda gydant kaulų ir sąnarių ligas

Gliukozamino maisto papildai dažnai yra vartojami gydant įvairias kaulų ir sąnarių ligas. Iki šiol yra labai intensyviai tiriamas šios molekulės poveikis gydant tokias ligas kaip osteoartritas, reumatoidinis artritas ir osteoporozė.

Ne vieno atlikto tyrimo metu buvo nustatyta, kad gliukozamino maisto papildų vartojimas gali būti veiksminga ilgalaikė priemonė siekiant sumažinti osteoartrito simptomus, tokius kaip skausmas, padedant išlaikyti sąnarių apimtį ir lėtinant ligos progresavimą.

Gliukozaminas maisto papildų forma

Dažniausiai gliukozamino maisto papildai yra gaminami iš natūralių medžiagų, tokių kaip vėžiagyvių kiautai (arba gaminami dirbtinai laboratorijose). Gliukozamino maisto papildai yra prieinami keliomis formomis: gliukozamino sulfato ir gliukozamino hidrochlorido.

Labai dažnai gliukozamino sulfatas yra parduodamas kartu su chondroitino sulfatu. Taip yra todėl, kad iki šiol daugybė atliktų tyrimų parodė, kad gliukozamino sulfatas geriausiai veikia kartu su chondroitinu.

Pabaigai

Gliukozaminas – tai natūrali medžiaga, kuri yra kiekvieno iš mūsų organizme. Ji vaidina labai svarbų vaidmenį saugant mūsų sąnarių būklę. Gliukozaminas iki šiol yra naudojamas siekiant sumažinti sąnarių, kaulų ir uždegiminių ligų simptomus, kartu bandant sumažinti ir tokių ligų atsiradimo riziką.

Žinoma, būtina suprasti, kad gliukozamino maisto papildai negali būti traktuojami kaip mitybos pakaitalas. Tai gali būti jūsų kasdienės mitybos sudedamoji dalis – komponentas, kuris turi didžiulį teigiamą poveikį jūsų sąnariams – tačiau labai svarbu pasirūpinti sveika ir subalansuota mityba, nepamirštant sveiko gyvenimo būdo ir pakankamo fizinio aktyvumo.

Taip pat skaitykite

Mitybos ypatumai sergant anemija: 5 gydytojų patarimai

Anemija (mažakraujystė) – būklė, kuomet kraujyje yra per mažai raudonųjų kraujo kūnelių (eritrocitų) arba hemoglobino, ...