Ketvirtadienis , 23 gegužės 2024
Pagrindinis / Kinas / Jubiliejinis „Kino pavasaris“ keliauja į Šiaulius ir Panevėžį su 10 rinktinių filmų

Jubiliejinis „Kino pavasaris“ keliauja į Šiaulius ir Panevėžį su 10 rinktinių filmų

Didžiausiais kino festivalis Lietuvoje plečia savo teritorijas ir priima dar du miestus – Šiaulius ir Panevėžį. Čia kino festivalis prasidėjo kovo 27 dieną ir tęsis iki kovo 29 dienos. Tai yra pirmas kartas, kai „Kino pavasaris“ tuo pat metu vyksta net 5-iuose Lietuvos miestuose. Kino šventę atidarė Kanados režisieriaus Xavier Dolano drama „Mamytė“ („Mommy“), iš festivalio žiūrovų kituose miestuose jau spėjusi sulaukti puikių atsiliepimų.

Festivalio atidarymo metu „Kino pavasario“ atstovai sveikins susirinkusią Šiaulių bei Panevėžio publiką tapus milžiniško festivalio dalimi. Iš itin gausios 270 filmų programos šių miestų žiūrovams kruopščiai atrinkta 10 išskirtinių kino juostų, į kurių seansus kituose miestuose jau beveik nebeliko bilietų.

Per 3 festivalio dienas Panevėžyje ir Šiauliuose bus galima pamatyti didžiuosiuose pasaulio kino festivaliuose įvertintus filmus. Jau minėta kino juosta „Mamytė“ apie vienišą mamą Dianą (Anne Dorval), jos problematišką Kino pavasaris Šiauliuose ir Panevėžyjesūnų Styvį (Antoine’as-Olivier Pilonas) ir drovią kaimynę Kailą (Suzanne Clement) Kanų kino festivalyje laimėjo Žiuri prizą, o „Cezarių“ ceremonijoje pripažinta geriausiu užsienio filmu. Tai vizualiai įspūdinga drama, kurios centre sudėtingi mamos ir sūnaus santykiai.

Susirinkę „Kino pavasario“ lankytojai galės išvysti Izraelyje filmuotą vaidybinį filmą „Šokantys arabai“ („Dancing Arabs“), pasakojantį apie arabą studentą, nesėkmingai bandantį pritapti tik žydų studentų lankomame universitete ir žydų bendruomenėje, iš Brazilijos atkeliavusią kino juostą „Antra mama“ („A Second Mother“), 2015 metais Berlyno kino festivalyje pelniusią publikos simpatijų prizą. Žiūrovų dėmesio laukia „Oskarui“ už geriausią originalųjį scenarijų nominuotas trileris „Naujienų medžiotojas“ („Nightcrawler“) su Jake’u Gyllenhaalu bei į keturis „Oskarus“ pretendavusi biografinė drama „Ponas Terneris“ („Mr. Turner“), apie žymų britų tapytoją Josephą Mallordą Williamą Ternerį.

Šiaulių ir Panevėžio publikos nuotaiką kels trys skirtingas humoro tradicijas atstovaujantys komiški filmai – iraelietiškas „Nulis motyvacijos“ („Zero Motivation“), prancūziška juosta „Džema Boveri“ („Gemma Bovery“) ir balkaniško humoro kupinas kroatų filmas „Meilės sala“ („Love Island“).

Kino festivalis kviečia ne vien kino menu besidominčius suaugusiuosius, bet ir mažuosius filmų žiūrovus, kuriems skirtos dvi lietuviškai įgarsintos nuotykių kupinos juostos – „Neįtikėtina jauno išradėjo istorija“ („The Young and Prodigious T.S. Spivet“) ir „Mažieji padaužos“ („Fiddlesticks“).

Daugiau informacijos apie „Kino pavasario“ programos filmus rasite – čia.

Apie festivalį:

20-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks 2015 m. kovo 19–balandžio 2 dienomis. Tai – didžiausias kino renginys Lietuvoje, pernai pritraukęs beveik 100 tūkst. žiūrovų, ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Šiemet „Kino pavasaryje“ bus parodyta maždaug 270 filmų, kuriuos festivalio atstovai atrinko, per metus aplankę daugiau nei 30 tarptautinių festivalių. Daugiau informacijos: www.kinopavasaris.lt

Taip pat skaitykite

Populiariausi Turkijos kurortai – kurį pasirinkti?

Turkija, ach ta gražioji Turkija.. Ši nuostabių kontrastų šalis tarp mūsų tautiečių jau labai ilgą laiką yra ...

Parašykite komentarą