Ketvirtadienis , 23 gegužės 2024
Pagrindinis / Verslas / Kada būtina naujų darbuotojų paieška?

Kada būtina naujų darbuotojų paieška?

Kiekvienas įmonės darbuotojas – tai ne tik papildomos darbo rankos, bet ir papildomas darbo užmokestis, mokesčiai valstybės institucijoms, o kai kuriais atvejais ir darbuotojo mokymo išlaidos. Tad natūralu, kad įmonės neskuba didinti darbuotojų skaičiaus ir gerai pagalvoja prieš apsisprendžiant ar naujų darbuotojų paieška tikrai būtina. Tačiau yra keletas atvejų, kai naujas personalas yra tiesiog būtinas. Aptarkime šiuos atvejus.

  • Kai įmonės darbuotojų darbo krūvis yra per didelis

Kai kurie įmonių vadovai daro didelę klaidą stengdamiesi sutaupyti didinant darbuotojų darbo krūvius. Netgi moksliškai įrodyta, kad per didelis darbo krūvis kenkia darbo našumui ir produktyvumui. O juk įmonės rezultatams svarbu ne tik kuo didesnis įvykdytų užduočių skaičius, bet ir jų atlikimo kokybė. Be to,per didelis darbo krūvis gali paskatinti darbuotojus išeiti iš darbo, o tuomet naujųjau bus neišvengiama. Tad verčiau nelaukite kritinės situacijos ir esant papildomos darbo jėgos poreikiui ieškokite naujų darbuotojų, o ne didinkite darbo krūvį jau dirbantiems.

  • Kai norima koreguoti įmonės kolektyvą

Kartais naujų darbuotojų paieška yra būtina ne dėl padidėjusių darbo apimčių, bet dėl netinkamai atliekamų pareigų ar kitų priežasčių, įtakojančių naujo personalo poreikį. Netgi pasitaiko situacijų, kai asmeninės darbuotojo savybės nesuderinamos su kolektyvu, pavyzdžiui, darbuotojo elgesys kenkia įmonės mikroklimatui ar tampa nesutarimų pagrindu. Tuomet taip pat verta pagalvoti, galbūt konfliktišką darbuotoją verčiau pakeisti nauju specialistu ir grąžinti ramią atmosferą įmonėje. Juk darbo aplinka, darbuotojų sutarimas ir darna kolektyve taip pat yra svarbi sėkmingos įmonės veiklos dalis.

  • Kai blogėja įmonės rezultatai

Blogėjanti įmonės finansinė padėtis, mažėjanti apyvarta ar kiti neigiami veiklos pokyčiai yra galimai netinkamo vadovavimo pasekmė. Žinoma, prastus rezultatus gali įtakoti ir kitos priežastys, tačiau šiuo atveju pirmiausia reikia įsitikinti ar vadovaujantis įmonės personalas tinkamai atlieka savo pareigas. Tam galima pasinaudoti įmonės darbuotojų vertinimo paslaugomis ar atlikti tikslinį auditą. Paaiškėjus, kad prastus rezultatus įtakoja netinkamas vadovavimas, nedelsiant turėtų būti planuojama naujų vadovaujančių darbuotojų paieška.

Tai tik pagrindinės aplinkybės, pranešančios, kad nauji darbuotojai įmonei yra būtini. O juk kiekviena verslo situacija yra individuali. Tad jei abejojate, ar naujų darbuotojų paieška tikrai būtina, visuomet galite kreiptis pagalbos į žmogiškųjų išteklių srityje dirbančias įmones. Išanalizavus konkrečią situaciją specialistai atsakys į visus rūpimus klausimus ir pasiūlys geriausius sprendimus.

Taip pat skaitykite

Iššūkiai ir sprendimai: kaip versle efektyviai sandėliuoti prekes?

Efektyvus sandėliavimo procesų valdymas yra kritiškai svarbus bet kurioje logistikos grandinėje. Nuo mažų vietinių prekybininkų ...