Penktadienis , 29 kovo 2024
Pagrindinis / Verslas / Kaip apsisaugoti nuo grėsmių internete?

Kaip apsisaugoti nuo grėsmių internete?

Kaip nebūtų gaila, tačiau Internetas suteikia ne tik daugybė galimybių ir prieigą prie naudingos informacijos, bet tuo pačiu yra ir vieta, kurioje vartotojų tyko įvairios grėsmės. Pirmiausia tai visokios kenkėjiškos programos ir virusai, kurie gali ne tik ištrinti svarbią informaciją ir kuriam laikui apriboti galimybę naudotis kompiuterine technika, bet ir sukelti gerokai rimtesnių problemų ir netgi finansinius praradimus. Kaip nepakliūti į piktavalių pinkles ir apsisaugoti nuo interneto platybėse pasklidusių grėsmių?

Pagrindinis ginklas yra neabejotinai žinios. Svarbu suprasti, ko galima tikėtis ir kur galima susidurti su kenkėjiškomis programomis, na ir žinoma kaip nuo jų apsisaugoti. Labiausiai paplitusios programos, kurių paskirtis yra vienaip ar kitai pakenkti vartotojams yra virusai, kirminai, trojos arkliai, fišingas ir brukalai. Jos patenka į kompiuterius skirtingais būdais ir turi įvairią paskirtį, nuo dalinos ar pilnos įrangos valdymo, duomenų vogimo ir svarbios informacijos išviliojimo.

Kaip ir daugelyje sričių, užtikrinant saugumą yra svarbiau iš anksto pasistengti užkirsti grėsmėms kelią, nei vėliau kovoti su pasekmėmis. Tam, kad nesusidurti su problemomis Internete patariama laikyti šių pagrindinių taisyklių:

  • Atkreipkite dėmesį į nuorodas, į kurias Jus bandoma nukreipti. Kartais net ir vienos raidės ar skaičiaus trūkumas gali būti itin svarbus ir vietoje gerai žinomos svetainės nuves jus į virusų centrą.
  • Spam-filtrai apsaugantys nuo nepageidaujamos informacijos el. laiškų pavidalu. Jų naudojimas gali pasaugoti nuo to, kas kartais atrodo pakankamai nepiktybiškai, tačiau gali pridaryti bėdų.
  • Antivirusinės programos naudojimas – vienas pagrindiniu įrankiu, kovojant su įvairiomis kenkėjiškomis programomis. Tokie įrankiai kaip webroot gali padėti užkirsti kelią daugybei nepageidaujamų grėsmių.
  • Nepasitikėkite pranešimais apie netikėtą praturtėjimą arba palikimą.
  • Neverta pirkti prekes nežinomose elektroninėse parduotuvėse ir net neverta palikti jose savo asmeninių duomenų.
  • Naudokite sudėtingesnius slaptažodžius, kuriuos būtų nelengva „nulaužti“.

Taip pat skaitykite

Trąšų barstytuvo pasirinkimas

Žemės ūkis šiais laikais yra gana švarus ir paprastas, kadangi yra labai daug įrangos, kuri ...