Šeštadienis , 18 gegužės 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Kaip vizualiai padidinti patalpų erdvę?

Kaip vizualiai padidinti patalpų erdvę?

Daugelis iš mūsų gyvena nedideliuose namuose, tačiau juk taip nesinori būti suvaržytam. Didelėje erdvėje žmonės jaučiasi geriau pailsėję, čia jų netrikdo daiktų gausa, viskas yra gražiai sudėta. Norint, jog viskas būtų tvarkinga, nebūtina atsisakyti ir išmesti mėgstamų daiktų, galima pabandyti sukurti namus, kuriuose vietos bent regimai atrodys daugiau negu yra iš tiesų. Tai gali padėti padaryti tam tikros detalės, medžiagos, daiktų saugojimo lentynos ir pan. Taigi, kaip mažoms patalpoms suteikti daugiau erdvės.

Tinkamos spalvos. Jei namai yra gana tamsūs ir nedideli, o langai nukreipti į šiaurės pusę, kuriant interjero dizainą, reikėtų pasitelkti daug šviesių spalvų. Galima rinktis baltą, geltoną, žalsvą, rusvą, melsvą spalvas ir įvairius jų atspalvius. Skirtingos spalvos bei atspalviai suteikia nevienodą efektą, todėl verta plačiau jais pasidomėt. Siekiant sukurti didesnės erdvės įspūdį sienas patariama dažyti, tačiau galima rasti ir tapetų, kurie padėtų tai įgyvendinti. Tokiu atveju verta paeksperimentuoti su vertikaliais ir horizontaliais raštais, priklauso nuo to, kokio įspūdžio siekiama. Pasirinkus vertikalius dryžius patalpos atrodys aukštesnės, o horizontalius – platesnės, bet žemesnės. Pasirinkus smulkius ornamentus erdvę padidinsite, o stambius – ją sumažinsite. Grindis taip pat verta rinktis šviesias, bet jos turėtų būti bent vienu ar dviem tonais tamsesnės už sienas.

kaip padidinti patalpų erdvę
www.vectormu.com nuotr.

Daug veidrodžių. Žinoma, tik nereikia persistengti, tačiau nedidelių patalpų namuose, būtina turėti bent keletą veidrodžių. Verta pasirinkti kambario aukščio veidrodžius, kurie gali būti sukomplektuoti kartu su spintomis ar sekcijomis. Jei norima pastatomų veidrodžių, nereikėtų rinktis su labai masyviais ir stambiais rėmais, kadangi šie mažina jau ir patį veidrodį, o patalpai suteikia masyvumo, sunkumo įspūdį. Veidrodžiai, kurie atspindi dienos ar šviestuvų skleidžiamą šviesą, erdvę gali padidinti net iki dviejų kartų.

Atviros lentynos. Siekiant sukurti didesnės erdvės įspūdį yra svarbu, jog visi daiktai būtų sudėti tvarkingai ir nesimėtytų bet kur. Daugelis mano, jog geriausia, kai daiktai paslėpti uždarose lentynose. Kai kuriais atvejais tikrai taip, tačiau tokios spintos užima gana daug vietos. Stelažai arba atviros lentynos neapsunkina namų erdvės ir atrodo labai šiuolaikiškai, ypač tie, kurių rėmai yra gana ploni. Galima rinktis įvairių stilių ir iš įvairių medžiagų pagamintus stelažus, kuriuose gražiai atrodo sudėti nuotraukų rėmeliai, albumai, gėlės, knygos, suvenyrai ir t.t. Jie gali būti puikus pasirinkimas norint atskirti tam tikras namų erdves, bet jų neapkrauna, pavyzdžiui, svetainę nuo koridoriaus. Su įvairiais raštais ir pagražinimais pagaminti stelažai puikiai dera virtuvėje. Čia galima susidėti prieskonius, arbatas, receptų knygas ir kitus dažniausiai virtuvėje naudojamus daiktus, kurių neteks ilgai ieškoti už uždarų lentynų durų.

Tinkamai parinkti ir išdėstyti baldai. Kuo daugiau kambaryje baldų ir įvairių daiktų, tuo patalpos atrodo mažesnės ir labiau apkrautos. Tuščiuose ar mažai baldų turinčiose patalpose galima jaustis daug lengviau, laisviau, todėl labai svarbu, kad namuose būtų tik tai, kas reikalinga, ir gerai išdėstyta. Pavyzdžiui, palikti tušti kambario kampai ar centras iš pažiūros didina patalpos erdvę, o baldai, pastatyti nugaros dalimi į duris – mažina. Jei norima namuose jausti daugiau erdvės, tuomet reikėtų atsisakyti didelių gėlių, masyvių ir grubių formų baldų.

Taip pat skaitykite

Kaip normuoti CBD šuniui?

Endokanabinoidų sistema yra ryškus fenomenas daugumai gyvūnų, įskaitant šunis. Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė jo vaidmenį ...

Parašykite komentarą