Ketvirtadienis , 18 liepos 2024
Pagrindinis / Kinas / Karinėje dramoje „1944“ – dviejų karių likimuose atspindėta Baltijos valstybių istorija

Karinėje dramoje „1944“ – dviejų karių likimuose atspindėta Baltijos valstybių istorija

Kiekvieną Europos tautą Antrojo pasaulinio karo tankų vikšrai mindė savaip žiauriai. Estijai teko ne tik išmėginimas karo siaubu ir ugnimi. Tūkstančiai estų vyrų buvo priversti kovoti priešiškose kariuomenėse ir susigrumti su savo tautiečiais.

Karinė kino juosta „1944“ – tai gilių išgyvenimų, sukrečiančių patirčių, baimės ir skausmo kupina jaunų žmonių istorija. Už nacistinę Vokietiją kovojantis Karlas ir Raudonosios armijos seržantas Jurijus priešiškose stovyklose atsidūrė verčiami aplinkybių. Lemiamas mūšis supina dviejų jaunuolių likimus.

Jurijus ryžtasi nugabenti paskutinį Karlo laišką artimiesiems, tačiau sutikęs buvusio priešo sesers žvilgsnį karys neišdrįsta prisipažinti esąs jos brolio žudikas. Meilė užrakina Jurijaus lūpas, bet pažadina norą priešintis despotiško žiaurumo nebeslepiantiems ir rožine Stalino Saule įtikėjusiems tautiečiams. Už šį nepaklusnumą jam teks sumokėti pačią brangiausią kainą.

filmas 1944

Antrojo pasaulinio karo metu 55 tūkstančiai estų buvo mobilizuoti Raudonosios armijos, o ne mažiau nei 72 tūkstančiai karių pateko į Trečiojo Reicho karines pajėgas. Svetimame kare šie vyrai buvo priversti kovoti vienas prieš kitą, nors nei Sovietų Sąjungos, nei nacistinės Vokietijos pergalė Estijos valstybei nereiškė nieko gero.

Bene pirmą kartą Estijos kino kūrėjai ėmėsi įgyvendinti sudėtingą ir brangų karinio filmo projektą. Estijoje filmas pateko į visų laikų žiūrimiausių filmų penketuką ir vertinamas kaip vienas sėkmingiausių nacionalinių kino projektų. „1944“ nesiūlo ieškoti teisiųjų, o kviečia išgyventi greta mūsų vykusią sudėtingą karo dramą bei įsijausti į tikroviškas mūšių scenas, kurios prieš septyniasdešimt metų vyko ir mūsų šalyje.

Filmo premjera Lietuvoje: 2015.05.22
REŽISIERIUS: Elmo Nüganen
VAIDINA: Marko Leht, Kristjan Üksküla, Maiken Schmidt, Kaspar Velberg, Mait Malmsten ir kiti.
ŽANRAS: karinis, drama
ŠALIS: Estija, Suomija

Filmo anonsas:

„Garsų pasaulio įrašai“ informacija, www.gpi.lt

Taip pat skaitykite

nemokami filmai

Filmai ir serialai – kaip vartotojai juos žiūri

Ką veikiate savo laisvalaikiu? Kai šis klausimas pasiekia daugelį šiuolaikinių vartotojų, dažnai išgirstamas vienas ir ...

Parašykite komentarą