Tik įstatymų nežinantys ir darbo bijantys tinginiai gali jus gąsdinti kad namo pridavimas yra labai sunkus ir ilgas procesas. Nėra malonesnio darbo nei priduoti dokumentus savo pastatytą namą įteisinti. Ši diena turėtų būti tokia pat džiugi kaip ir pirmoji statybų diena kai nustumdote sklypo juodžemį ir pradedate statyti pamatus. Žinoma, parengti dokumentus jums kainuos daugiausiai iki 2 tūkstančių eurų, nieko pigaus šiais laikais nėra, tačiau jei jau turite pinigų namui pradėti tai turėtumėte jų pasilikti ir namo pridavimui. Palyginus su bendra namo statybos trukme kuri tiems kurie labai stengiasi tai pasiekia metus ar pusantrų, na o vargstantys kryžių neša ir 5 ir 10 metų kol galų gale gauna taip vadinamą namų knygą. Taigi, palyginus tai kad namo pridavimo dokumentų paruošimas ir suvaikščiojimas užtruks keletą mėnesiui, tai vieni juokai.
Namo statybos vyktsa etapais, pasiekus vieną lygį galima imtis kitų darbų, kartu didėja ir dokumentų kiekis jūsų segtuve. Individualus namas gali būti laikomas baigtu kai pastatytas 60-80 proc. Kaip teigia unohub.lt praktikoje paprastai tokiuose namuose žmonės jau pradeda gyventi o namo įteisinimo reikalus nukelia į ateitį nes einamuoju metu tenka pinigus skirti vidaus ir lauko apdailos darbams, trinkelių klojimui, tvorai ir taip toliau. Taigi, jei važiuojate gatve ir matote išpuoselėtus namus su gražia veja ir vaismedžiais tai dar nereiškia kad šių namų dokumentai yra tvarkingi.
Tačiau tikrasis baigtumas yra 100 proc. ir norint įregistruoti Registrų centre, prasideda tikroji namo pridavimo procedūra. Norint registruoti reikia turėti visus dokumentu pagal sąrašą, tarp jų – gręžinio dokumentacija, kanalizacijos nuotėkų išvežimo sutartį, dujų įvedimo dokumentus, termovizines nuotraukas ir kitus dokumentus. Jeigu statybos metu namas buvo pastatytas ne toje pačioje vietoje o pvz. 50 centimetrų į šoną jau reikės parengti ir pasitvirtinti projektą iš naujo. Nuo tada galima atlikti kadastrinius matavimus, nustatyti namo ir sklypo koordinates. Šiam darbui reikia samdyti matininką su palydoviniu įrenginiu kuris atlieka matavimus. Tuomet dokumentai keliauja į statybos inspekciją kuri išduoda deklaraciją apie statybos užbaigimą ir jei neiškyla neatitikimų byla perduodama Registrų centrui ir namas įregistruojamas kaip užbaigtas.
You must be logged in to post a comment.