Šeštadienis , 18 gegužės 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Kokie asmenys negali gauti paskolų?

Kokie asmenys negali gauti paskolų?

paskola su bloga kredito istorija
Nuotrauka: https://pixabay.com/en/coins-cent-specie-money-euro-232010/

Vartojimo kreditų išdavimo tvarka keičiasi itin dažnai, o tam didžiausią įtaką daro priimami nauji įstatymų projektai bei pataisos. Štai, paskola su bloga kredito istorija esantiems asmenims išduodama ne taip jau dažnai. Kaip tik tokių asmenų klientų tarpe kreditoriai nepageidauja. Turint blogą kredito istoriją, iškyla daug kliūčių, neleidžiančių skolintis tiek internetu, tiek bankuose, o taip pat tai koją kiša norint pasinaudoti lizingo paslaugomis. Jeigu jūsų kredito istorija yra labai bloga, tuomet nereikėtų gaišti laiko, nes tikėtina, kad dauguma kredito įstaigų vis tiek atmes jūsų paskolos paraišką. Blogą kredito istoriją turintys asmenys yra kaip bedarbiai – su jais niekas nenori turėti jokių finansinių reikalų.

Ieškantiems paskolų teikėjų, kurie paskolintų pinigų, pirmiausia siūloma pasižiūrėti kokie duomenys yra registruoti kredito istorijos ataskaitoje. Joje kaupiama praktiškai visa su finansiniais sandoriais susijusi informacija. Jeigu kažkada pirkote kažką išsimokėtinai ir laiku nemokėjote įmokų, tuomet kredito istorijoje jau turėsite neigiamą įrašą. Tas pats liečia ir skolinimosi procedūras – nesumokėtos įmokos irgi gali būti registruojamos. Kredito istorijos ataskaita visada turi būti išlaikoma kuo tvarkingiau. Tai reiškia, kad būtina visada vykdyti įsipareigojimus taip, kaip tai numato sutartys. Priešingu atveju bus registruojami įsiskolinimai ir tuomet būsite priskiriami prie rizikingų asmenų grupės.

Ketinantiems ieškoti kredito įstaigų, taipogi vertėtų pasižiūrėti ar gaunamos pajamos tikrai bus pakankamos kuomet teks mokėti mėnesio įmokas. Kiekviena kredito bendrovė turės apskaičiuoti kokią dalį pajamų jūs galėsite skirti naujo įsipareigojimo vykdymui. Jeigu aiškiai bus matoma, kad skolinatės turėdami per mažas pajamas, tuomet jūsų paraiška bus atmesta. Kreditoriai žiūri ne tik į mėnesio pajamų sumą. Jiems labai svarbu matyti ir turimus įsipareigojimus bei kitas buities išlaidas. Ta suma, kuri skiriama įsipareigojimų vykdymui, apskaičiuojama iš pajamų atimant išlaidas. Paskui pritaikoma speciali 40 procentų pajamų taisyklė. Tad, net ir gaudami kažkokias pajamas, nebūsite garantuoti, jog kreditoriai noriai skolins pinigus. Jums patiems vertėtų pasiskaičiuoti ar atitinkate mokumo vertinimo nuostatuose esančius kriterijus. Pagal mokumo vertinimo nuostatus atliekamas kreditingumo vertinimas.

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...