Pirmadienis , 20 gegužės 2024
Pagrindinis / Namai / Laikas atnaujinti namo išorę? Kaip tinkamai papuošti namo fasadą?

Laikas atnaujinti namo išorę? Kaip tinkamai papuošti namo fasadą?

Ištisas valandas ieškojote novatoriškų idėjų ir supratote, kad derinti išorinių sienų spalvas, apdailą ir formas nėra lengva užduotis? Konsultuotis su profesionalu rekomenduojama tada, kai siekiama ne tik estetiškai atrodančio namo, bet ir kokybiškos bei ilgaamžės apdailos. Stulbinantis namo fasadas nėra netikėta geniali idėja: tai ilgalaikio planavimo ir sunkaus darbo rezultatas. Žinoma, kūrybiškas mąstymas yra neatsiejama proceso dalis, tačiau įrengiant fasadus reikia laikytis kai kurių svarbių niuansų.

Akmenys vietoj klinkerio apdailai, novatoriškas pasirinkimas?

Bene populiariausia lauko apdailos medžiaga Lietuvoje – išorinių sienų klinkeris. Namų statytojus šis spalvingas ir nebrangus gaminys patraukė, todėl pradėjo populiarėti klinkerio plytelėmis dekoruoti pastatai. Tačiau klinkeriui yra kur tobulėti tiek dizaino, tiek kokybės požiūriu.

Ieškantys tikrai kokybiškos išorės apdailos turėtų rinktis akmenines plytas, o kodėl jas verta pasirinkti? Pirmiausia dėl to, jog akmuo atsparus drėgmei ir vandeniui, šalčiui, purvui, įbrėžimams ir neblunka ir neskilinėja. Išorės plytelės gali atlaikyti daugiau nei 100 oro keitimo ciklų, todėl sumontavus akmens masės lauko plyteles namo išorėje tikrai nereikės ilgai jaudintis, kaip atrodys bendras vaizdas, nes jis bus geras.

Žinoma, galima likti ir prie klasikos, tačiau kartais taip smagu išsiskirti ir sugalvoti ką nors unikalaus. Lietuvoje norisi kuo daugiau inovatyvių dizaino sprendimų ne tik namo viduje, bet ir išorėje. Tikimės, kad galbūt pamatę fasadų idėjas, kurios mus įkvėpė, rasite ką nors jums patinkančio. Jei norite išskirtinumo, užsukite https://www.baumit.lt.

Kokį dizainą pasirinkti savo namo išorei?

Lietuviški eksterjero sprendimai tebėra labai tradiciniai ir klasikiniai. Dominuoja konstrukcinio tinko ir dailylentės derinys, namų apdaila iš klinkerio plytų ir kt. Kadangi jau minėjome, kad klinkerio plytos fasadams techniškai nėra tobulas pasirinkimas, esame įsipareigoję pasiūlyti alternatyvą: imitacinius plytų fasadus iš akmens blokelių.

Imitacinės plytos, skirtos išorės sienų apdailai, yra ženkliai pranašesnės ne tik atsparumu aplinkai, bet ir dizaino požiūriu. Namo eksterjerui galite rinktis iš itin plataus spalvų gamos: daugybės skirtingų atspalvių, taip pat formatų ir reljefų, kurie padeda lengvai derinti plyteles su kitais eksterjero elementais ir sukurti išskirtinę išvaizdą.

Spalvų derinimas, kaip išsirinkti tinkamai?

Tuo pačiu fasado spalvų derinys turi pagrindinį principą, kuris gali padėti nepasiklysti pasirinkimų gausoje. Fasado apdailos pagrindu verta pasirinkti du pagrindinius atspalvius, geriau, kad vienas būtų šviesesnis, kitas tamsesnis. Pageidautina, kad jie būtų iš tos pačios paletės. Trečią (greičiausiai akcentinę) spalvą rinkitės smulkioms detalėms – kraštams, langams, durims ir pan. Taip išvengsite vizualinio netvarkingumo ir neužgosite namo išorės dizaino.

Taip pat skaitykite

Patarimai, kaip išsirinkti tinkamus baldus savo namams

Baldai yra interjero dizaino pagrindas, suteikiantis mūsų gyvenamosioms erdvėms funkcionalumo, patogumo ir stiliaus. Kadangi yra ...