Antradienis , 28 lapkričio 2023
Pagrindinis / Įvairenybės / Lietuva priskirta prie išsivysčiusios ekonomikos šalių

Lietuva priskirta prie išsivysčiusios ekonomikos šalių

Naujausioje Pasaulio ekonomikos apžvalgoje TVF (Tarptautinis valiutos fondas) 1-ą kartą Lietuvą įtraukė į išsivysčiusios ekonomikos šalių grupę. Iki šiol TVF mūsų šalį vertindavo kaip besiformuojančios rinkos ekonomiką.

„Vienos iš įtakingiausių pasaulio finansų organizacijų pripažinimas yra ne tik šalies pažangos įvertinimas, bet ir įpareigojimas tvarios ekonomikos plėtros siekti laikantis finansinės drausmės ir taip nuosekliai artinti šalies finansų sistemą bei visą ūkį prie pažangiausių pasaulio valstybių lygio“, – sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Antradienį (2015.04.14) paskelbtoje TVF Pasaulio ekonomikos apžvalgoje Lietuva drauge su Tarptautinis valiutos fondaskitomis euro zonos valstybėmis yra priskirta išsivysčiusios ekonomikos šalių grupei. TVF pasaulio ekonominėse apžvalgose šalys TVF narės pagal pajamas, tenkančias vienam gyventojui, eksporto diversifikaciją ir integraciją į globalią finansų sistemą grupuojamos į išsivysčiusios ekonomikos šalis, besiformuojančias rinkos ekonomikos šalis ir besivystančias šalis.

TVF prognozuoja, kad šiais metais Lietuvos realusis BVP šiemet paaugs 2,8 %, o 2016 augimas didės iki 3,2 %; vidutinė metinė infliacija 2015 metams – 0,3 %, tuo tarpu 2016 metais ji išaugs iki 2,0 %.

TVF yra 188 valstybes nares vienijanti tarptautinė finansų organizacija, kurios tikslas – skatinti tarptautinį bendradarbiavimą vykdant pinigų ir valiutų kursų politiką, stiprinti pasaulio ekonomikos augimą, didinti užimtumą ir suteikti laikiną finansinę pagalbą šalių narių mokėjimų balanso problemoms spręsti. Lietuva tapo TVF nare 1992 metais.

Lietuvos banko informacija

Taip pat skaitykite

Vasarinės padangos: saugumo ir eksploatacinių savybių gerinimas šiltuoju metų laiku

Pakilus oro temperatūrai ir išvalžius kelius nuo sniego ir ledo, metas apsvarstyti galimybę žiemines padangas ...

Parašykite komentarą