Pirmadienis , 20 gegužės 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / „Scanorama Shorcut“ dalyvius mokys Islandijos kino ir verslo profesionalai

„Scanorama Shorcut“ dalyvius mokys Islandijos kino ir verslo profesionalai

Pirmieji tarptautinių kūrybinių dirbtuvių „Scanorama Shortcut“ dalyviai aiškūs – penki lietuviai ir penki islandai jau kraunasi lagaminus į mokymus Islandijoje bei Nidoje ir nekantrauja susipažinti su juos mokysiančiais autoritetingais kino, verslo ir psichologijos specialistais iš Islandijos bei Lietuvos. Pirmasis projekto etapas prasidės jau gegužės 26 dieną Islandijoje.

Islandijos teatro ir kino kompanijos „Vesturport“ vykdančiosios direktorės Rakel Garðarsdóttir mokymai kino naujokams bus itin vertingi. Neseniai Islandijoje buvo pristatyta jos prodiusuota komiška drama „Sugrįžimas namo“ (Blóðberg, 2015 m.), pernai jos pastangomis išleista knyga apie antgamtines jėgas, o dabar šia tema autorė kuria dokumentinį televizijos filmą. R. Garðarsdóttir taip pat dirba kino projekte apie Islandijos politikę Vigdís Finnbogadóttir, kuri tapo pirmąja moterimi prezidente pasaulyje. „Scanorama Shortcut“ dalyviams R. Garðarsdóttir, remdamasi savo patirtimi, pasakos apie kūrybiškumą ir netradicinius projektų finansavimo būdus.

"Scanorama Shortcut"

Áskell Heiðar Ásgeirsson – populiaraus kasmetinio Islandijos vasaros muzikos festivalio „Bræðslan“ įkūrėjas ir vadovas, žinantis, kaip suburti lojalią komandą, kurią motyvuoja ne atlygis, o aistra bendram rezultatui. „Scanorama Shortcut“ dalyviams jis pasakos apie gero vadovo veiklos principus,. Islandų kino kompanijos „Skotta Film“, kuriančios vaidybinius ir dokumentinius kino filmus, atstovas Árni Gunnarsson dirbtuvių dalyvius mokys, kaip paversti privalumu mažos šalies sindromą.

„Tik keliaujančios idėjos tampa geromis“, – teigia kompanijos „Akureyrarstofa“ vykdantysis direktorius Þórgnýr Dýrfjörð. Jo vadovaujama kompanija rūpinasi antro didžiausio Islandijos miesto Akureyri turizmo sklaida ir renginių organizavimu. Sukurti patrauklų miesto įvaizdį – uždavinys, reikalaujantis itin plataus akiračio, todėl Þ. Dýrfjörð neabejoja idėjų dalinimosi svarba ir ketina tam paskatinti jaunuosius kūrėjus.

Verslumo naudą kine „Scanorama Shortcut“ dalyviams atskleis žinomi Islandijos verslininkai. Startuolių kompanijos „Iceprotein“ vadovė Hólmfríður Sveinsdóttir per savo karjerą patyrė ir šilto, ir šalto, todėl nė nemirktelėjusi gali įvardyti sėkmingo verslo taisykles ir klaidas. Tarptautinė Ágústo Andréssono kompanija „KS Meat“ – žinoma visoje Europoje, o sėkminga jos veikla verslininkui atvėrė kelius net į kino pasaulį – šiuo metu jis dirba kino festivalyje Rusijoje. Verslumo principai, kuriuos H. Sveinsdóttir ir Á. Andrésson išbandė savo kailiu ir ketina atskleisti „Scanorama Shortcut“ dirbtuvėse, jauniesiems kino kūrėjams padės renkant filmo biudžetą ir norint pasiekti kitų šalių kino rinkas.

Pirmasis projekto „Scanorama Shortcut“ etapas Islandijoje baigsis gegužės 30 dieną, o liepos 19–25 dienomis kūrybinių dirbtuvių dalyviai atkeliaus į Nidos meno koloniją Lietuvoje. Čia jų lauks dar viena intensyvi savaitė, per kurią jaunieji kino kūrėjai galės gilintis į rinkodarą ir žmogaus psichologiją, padedami kompetentingų specialistų.

Kūrybinių dirbtuvių ciklą „Scanorama Shortcut“ rengia Europos šalių kino forumas „Scanorama“ ir Tarptautinis Reikjaviko kino festivalis (RIFF). Projektas remiamas pagal Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinius mechanizmus.

Daugiau informacijos apie „Scanorama Shortcut“ rasite čia: shortcut.scanorama.lt

 

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...

Parašykite komentarą