Ketvirtadienis , 25 balandžio 2024
Pagrindinis / Namai / Sraigtiniai metalo pamatai – alternatyva betono pamatams

Sraigtiniai metalo pamatai – alternatyva betono pamatams

terasa

Sraigtiniai pamatai – tai tvirti pamatai nedideliems pastatams, terasoms, tvoroms ar kitiems statiniams. Šiandien jie vis dažniau pasirenkami kaip alternatyva tradiciniams betono pamatams.

Kadangi metaliniai poliai sugręžiami giliai į žemę, pasiekiama žemė esanti žemiau įšalo ribos ir išvengiama pavasarinio atlydžio sukeliamų problemų. Metalinių sraigtinių pamatų viršūnėse yra karkaso sijoms tvirtinti skirtos skylutės, todėl statinio konstravimas yra greitas bei malonus.

Pasirinkus tinkamą poliaus tipą, galite prie pamato tvirtinti tiek vertikalias, tiek ir horizontalias konstrukcijos dalis – taigi, planuoti tokį statinį, kuris atitiks jūsų poreikius. Be to, negalima nepaminėti fakto, kad karkasas, tvirtinamas tiesiogiai prie pamatų, suteikia statinio šeimininkui pagrįstų vilčių, jog konstrukcija bus itin tvirta, atspari audroms ar kitoms gamtos stichijoms.

Bene populiariausias polinių pamatų panaudojimo būdas – tai įvairūs terasų projektai. Nesvarbu, ar statysite nedidelę atvirą terasą, ar projektuosite didžiulę terasą su stogeliu ir turėklais – poliniai pamatai tinka visų tipų terasoms, nes jie yra patikimi ir, beje, lengvai įgyvendinami, todėl galite nedelsdami pradėti pačios terasos statymo darbus. Būtent tai ir yra vienas iš pagrindinių bruožų, skiriančių polinius pamatus nuo betoninių pamatų. Betono pamatams reikalingas išankstinis duobės kasimas, duobė turi išlikti nepažeista iki pamatų pylimo. Galiausiai, net išpylus pamatus dar teks palaukti, kol cementas sukietės ir galėsite imtis tolimesnių darbų.

Jei polinių pamatų gręžimo meistro paklaustumėte, kuo šie pamatai pranašesni už tradicinius betono pamatus, išgirstumėte kelis pagrindinius argumentus:

  • Pirmiausia, tokie pamatai, kaip jau minėjome, įrengiami greitai ir lengvai. Polinių metalo pamatų įrengimui nereikalinga jokia sunkiasvorė technika, todėl terasas ant polių galima įrengti net sunkiai prieinamose ar komplikuotose erdvėse.
  • Antra, polinių pamatų įrengimo darbai atliekami švariai. Statybų aikštelėje nepamatysite betono maišyklės, žvyro krūvos, sugadinto reljefo ir išdraskytos vejos.
  • Trečia, poliniai pamatai leidžia numatyti aukštį, kuriame prasidės terasos karkasas, o prireikus – jį net pakeisti. Juk tereikia polių šiek tiek daugiau įgręžti ar atsukti atgal. Tai aktualu tuo atveju, jei pirminiai aukščio skaičiavimai pasirodė klaidingi arba paprasčiausiai sugalvojote pakeisti terasos lygį.

Betoniniai pamatai tikriausiai niekuomet pilnai neužleis savo pozicijų kitiems pamatų tipams, tačiau akivaizdu, jog jie turi rimtų konkurentų. Sraigtinių pamatų įrengimas pranašus tuo, jog jis yra tinkamas įvairiam dirvožemiui, pamatų įrengimo neįtakoja sezoniškumas. Be to, tokie pamatai ir ant jų stovinti terasa gali būti lengvai permontuojami iš naujo! O juk gyvenant tokiame dinamiškame laikmetyje, tai išties džiugina.

Poliniai pamatai įrengiami pasitelkus vos du tris lengvai transportuojamus įrankius, o betono pamatui reikalinga papildoma technika, kuri dar ir darko išpuoselėtą aplinką. Tikriausiai tai ir yra pagrindinės priežastys, kodėl eidami gatve vis dažniau pamatote jaukias terasas, po kuriomis žiba modernūs metalo sraigtai.

Plačiau skaitykite: https://www.mdsterasos.lt/

Taip pat skaitykite

Patalpų oro kokybės gerinimas rekuperatorių pagalba

Kadangi vis daugiau laiko praleidžiame patalpose, oro, kuriuo kvėpuojame, kokybė tampa labai svarbiu mūsų bendros ...