Ketvirtadienis , 25 balandžio 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Stogo dangų rūšys ir būdingiausios jų savybės

Stogo dangų rūšys ir būdingiausios jų savybės

Stogas – viena svarbiausių namo dalių, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą jo dangą, kad rezultatu galėtumėte džiaugtis daug metų, ir nesigailėtume dėl blogai investuotų pinigų. Mūsų šalyje populiariausios šios stogo dangos: plieninė, bituminė, čerpės, šiferis. Kiekviena iš jų turi savo privalumų ir trūkumų, kuriuos įvertinus galima pasirinkti individualiam namui tinkamiausią stogo dangą.

Plieninė danga gaminama pagal naujausias tendencijas, kurių dėka plienas apsaugomas nuo korozijos. Ji ilgaamžė ir atspari atšiaurioms gamtos sąlygoms, todėl puikiai tinka Lietuvos klimatui. Palyginus nėra labai brangi, lengvai montuojama, todėl dengimas taip pat labai neištuštins kišenės. Šios stogo dangos priežiūra gana minimali: plienas apsaugotas nuo korozijos, nesamanoja, tereikia kas kelerius metus perdažyti. Galima rinktis plačią dangos formų ir spalvų gamą – nuo įprastinių: tamsiai rudos, vyšninės, iki įmantresnių: plytų, vario, juodos. Plieninė danga naudojama jau daug metų ir dėka ilgo eksploatavimo laiko, nesudėtingos priežiūros, nebrangių dengimo išlaidų, spalvų ir formos pasirinkimo gausos, vis dar išlieka viena populiariausių ir dažniausiai pasirenkamų stogo dangų. Renkantis šią dangą būtina atkreipti dėmesį, ar ji pagaminta iš tvirto plieno, jei abejojate, kad danga gali būti pagaminta iš nekokybiškos žaliavos, visada galite paprašyti pardavėjo parodyti kokybę patvirtinančius dokumentus.

Plieninės dangos
stogodanguprekyba.lt nuotrauka

Bituminė stogo danga dažniausiai naudojama dengti plokščiuosius stogus, bet puikiai tinka montuoti lenktus, sudėtingus paviršius, kur sunku dengti kitas stogo dangas. Ji yra lengva, patvari, nesunkiai montuojama: tiesiog priklijuojama prie paviršiaus, o sutvirtinimui nereikalingi ypatingi įrankiai, tik plaktukas ir vinys. Atspari įvairioms gamtos sąlygoms, klimato poveikiui. Reikalauja itin minimalios priežiūros, nes ši danga atspari korozijai, pelėsiams, nerūdija. Pasižymi geru garso absorbavimu. Gaminama iš organiško pluošto, be asbesto, todėl nekenkia žmonių sveikatai nei gamybos ir montavimo periodu, nei visą tarnavimo laiką. Dažniausiai bituminei stogo dangai suteikiama 15 metų garantija.

Čerpės yra viena konkurencingiausių stogo dangų su kitomis. Ji puikiai tinka tiek gyvenamųjų namų, tiek visuomeninių pastatų stogų dengimui. Šia danga gali būti dengiami architektūrinio ir senamiesčio paveldo pastatai. Ji atrodo labai elegantiškai, todėl puikiai tiks prie prabangaus namo dizaino. Čerpėmis dengtiems stogams suteikiama 30 metų garantija, tačiau jos tarnauja net ir 70 ar 80, kartais ir 100 metų, todėl vertinantiems ilgaamžiškumą ir tradicijas, patariama rinktis būtent šią stogo dangą. Galima rinktis įvairių spalvų ir formų čerpes, kurių dėka susikursite norimą namo stogo vaizdą.

Apie stogo dengimą šiferiu sklando daug neigiamų nuomonių. Visuomenėje dar ir dabar siūloma keisti pastatų stogų dangą, jeigu ji buvo dengta šiferiu, kadangi seniau jis buvo gaminamas su asbestu, kuris kenkia žmonių sveikatai. Dabar šiferis gaminamas pagal naujausias technologijas, todėl yra nekenksmingas. Ši stogo danga yra ilgaamžė, jai suteikiama 30 metų garantija, tačiau dažniausiai ji eksploatuojama daug ilgiau. Tiesa, šiferio dažams suteikiama penkerių metų garantija, todėl, nebūtinai po penkerių metų, bet vis tiek stogą teks perdažyti. Taip pat ši stogo danga nepasižymi spalvų gausa – siūloma pasirinkti iki aštuonių stogo dangos spalvų.

Kokybiškai pasirinkta stogo danga nenubluks, nenusilups, nebus paveikta korozijos, rūdžių, o tinkamai sumontuoja nekels rūpesčių ir nereikalaus daug priežiūros. Todėl besirenkantiems, kuo dengti stogą, vertėtų pasikliauti žinomų gamintojų produktais, kurie gali užtikrinti savo prekių kokybiškumą.

 

Taip pat skaitykite

Kaip normuoti CBD šuniui?

Endokanabinoidų sistema yra ryškus fenomenas daugumai gyvūnų, įskaitant šunis. Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė jo vaidmenį ...

Parašykite komentarą