Šeštadienis , 18 gegužės 2024
Pagrindinis / Kultūra / Šv. Velykų proga – floristinių paveikslų paroda „Žiedų poringės“ Klaipėdoje

Šv. Velykų proga – floristinių paveikslų paroda „Žiedų poringės“ Klaipėdoje

Šių metų kovo 25 dieną, 16.00 valandą, Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (adresu Didžiosios Vandens g. 2, Klaipėdoje) bus atidaryta tautodailininkės Bonės Martinos Sprindienės floristinių paveikslų paroda „Žiedų poringės“. Renginyje dalyvaus ir savo kūrybą pristatys pati darbų autorė.

paroda klaipėdoje Žiedų poringės

Tautodailininkė Bonė Martina Sprindienė gimė ir užaugo Kelmės rajone, Mažučių kaime, nuostabios gamtos apsuptyje. Iš mamos išmoko pažinti augalus, juos džiovinti ir naudoti gydymo tikslais. Būdama lakios vaizduotės ir subtiliai jaučianti gamtos grožį, ji nuo vaikystės mėgo auginti gėles, kurti gėlių kompozicijas ir džiovintų žiedų mozaikas. Ji mokėsi Žalpių septynmetėje mokykloje, vėliau Klaipėdos žemės ūkio technikume, o Aleksandro Stulginskio universitete įgijo agronomo specialybę. Dirbo inžinerijos bei architektūros srityse. Paskutiniu metu Bonė Martina Sprindienė grįžo prie jaunystės pomėgio kurti meną iš gamtos dovanų: klijuoja floristinius paveikslus ir tapo. Tautodailininkė yra surengusi 10 personalinių parodų, iš kurių įsimintiniausios eksponuotos Vilniaus Šv. Ignoto bažnyčioje (2010 metais) ir Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje (2010 metais ir 2012 metais). Dalyvauja ir bendrose parodose su Vilniaus tautodailininkais. Kuria poeziją, kurioje apdainuoja gamtos grožį, išsako savo troškimą kurti bei išreiškia meilę Lietuvai.

Gobelenas PIEVA, 2010, 100x80

Parodos atidaryme dalyvaus: Šilutės lopšelio-darželio „Pušelė“ folkloro ansamblis „Žuvininkai“ (vad. Irena Žėkienė), Klaipėdos m. lopšelio-darželio „Radastėlė“ auklėtiniai su programa „Žiedais pavasaris pražysta“ (vad. Renata Čipkuvienė, Ramunė Vintilienė, Irena Dargužienė).

Paroda Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje bus eksponuojama iki balandžio 25 dienos, taigi kviečiame būtinai apsilankyti.

Daugiau informacijos: www.mlimuziejus.lt

Taip pat skaitykite

Muziejuje – renginys „Kelionė laiku su knyga“

Šių metų vasario 16 dieną 13.00 valandą Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, ...

Parašykite komentarą