Penktadienis , 14 birželio 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Tikintiems trumpametražiu kinu – tarptautinės kūrybinės dirbtuvės „Scanorama Shortcut”

Tikintiems trumpametražiu kinu – tarptautinės kūrybinės dirbtuvės „Scanorama Shortcut”

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ ir Tarptautinis Reikjaviko kino festivalis (RIFF) pradedančiuosius kino kūrėjus kviečia tapti pirmaisiais unikalaus tarptautinio kūrybinių dirbtuvių ciklo „Scanorama Shortcut“ dalyviais. Trumpametražių filmų kūrėjai (režisieriai, scenaristai, prodiuseriai,  ir kiti) žinių semsis Islandijoje bei Lietuvoje.

Daugybė jaunų talentų kiekvienais metais bando kurti savo pirmuosius filmus, tačiau retam pavyksta tapti didžiu kino industrijos meistru. Kelias į šlovę – ilgas ir sudėtingas, o filmų industrija itin konkurencinga, todėl norint pristatyti savo darbus pasauliui vien tik talento nepakanka. Verslumas, derybų menas bei komunikabilumas – tai įgūdžiai, kurių nemoko kino akademijose, tačiau jie nepaprastai svarbūs šiuolaikiniame kino versle. Siekiant palengvinti klaidų pradedančiųjų kūrėjų kelią, kūrybinės dirbtuvės „Scanorama Shortcut“ per 2 intensyvias savaites kino naujokus supažindins su verslumo principais, kuriuos perprasti praktikoje truktų ne vienerius metus, bei suteiks nuorodas, kurios kino debiutantams padės sutrumpinti jų kelią į sėkmę.

"Scanorama Shortcut"

Projekto dalyviais taps 10 jaunųjų kino kūrėjų. 5 lietuviai ir 5 islandai mokysis naujai pažvelgti į trumpametražių filmų kūrimą, jų finansavimo ir platinimo galimybes, bei dalinsis tarptautine patirtimi sprendžiant kūrybinius iššūkius.

„Scanorama Shortcut“ kūrybinės dirbtuvės vyks dviem etapais: gegužės 26–30 dienomis dalyviai vyks į nuostabaus grožio Saudarkrokur miestą Islandijoje, o liepos 19–25 dieną įsikurs Nidos meno kolonijoje, Lietuvoje. Rudenį „Scanorama Shortcut“ aplankys Lietuvos meno inkubatorius ir pristatys kūrybinių dirbtuvių metu parengtų video seminarų ciklą.

„Projekto partneriu Tarptautinis Reikjaviko kino festivalis (RIFF) pasirinktas ne atsitiktinai. Islandija, nors ir maža šalis, tačiau savo kino rinkai ir jos vystymui skiria daug dėmesio. Per dešimt metų RIFF sukaupė didžiulį tarptautinių mokymų ir kūrybinių dirbtuvių bagažą. Tikime, kad galimybė pasisemti žinių tarptautinėje aplinkoje jauniesiems kino kūrėjams taps neįkainojama patirtimi“, – pasakoja „Scanorama Shortcut“ organizatorė Ūla Petkevičiūtė.

Kaip išradingai spręsti problemas, kylančias kuriant trumpametražius filmus? Kaip savo kūrinį pristatyti pasauliui? Atsakymų į šiuos bei daugelį kitų klausimų dalyviai ieškos kino ir reklamos kūrėjų, verslo ir lyderystės ekspertų, psichologų ir kitų sričių profesionalų paskaitose. Unikalių patirčių projekto dalyviai semsis seminaruose, kūrybinėse dirbtuvėse, dirbdami savarankiškai bei komandose.

Dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse „Scanorama Shortcut“ kviečiami jauni (18–30 metų amžiaus), ambicingi ir motyvuoti kino kūrėjai, jau sukūrę ar šiuo metu kuriantys savo pirmuosius darbus.

Kandidatų registracija vyks iki 2015 metų gegužės 1 dienos. Gegužės 5–7 dienomis į antrą etapą patekę kandidatai bus kviečiami į atrankos pokalbius Vilniuje. Atrinkti dalyviai bus informuoti gegužės 11 dieną.

Tarptautinio kūrybinių dirbtuvių ciklo „Scanorama Shortcut“ mokymai Lietuvoje ir Islandijoje vyks anglų kalba. Taikomas dalyvio mokestis.

Projektas remiamas pagal Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinius mechanizmus.

Daugiau informacijos apie „Scanorama Shortcut“ galite rasti tinklalapyje shortcut.scanorama.lt.

 

 

Taip pat skaitykite

Valentino dienos proga – 3 romantiškos dovanų idėjos

Valentino diena – puiki proga priminti apie savo jausmus ir pasidalinti meile su kitais. Tačiau ...

Parašykite komentarą