Ketvirtadienis , 10 spalio 2024
Pagrindinis / Verslas / Vadovas dirba kartu su darbuotojais? Kaip jų neišgąsdinti?

Vadovas dirba kartu su darbuotojais? Kaip jų neišgąsdinti?

lyderysteŠiais laikais labai dažnai kalbama apie tai, kad vadovas turi ne tik vadovauti, tačiau taip pat dirbti su visa komanda, rodyti jai pavyzdį ir tuo pačiu skatinti. Tiesa, kol vieni darbuotojai labai mielai priima tokią vadovo iniciatyvą, tuo tarpu kiti labai nejaukiai jaučiasi, kad jiems vadovaujantis asmuo visada yra greta. Lyderystės akademija yra ta vieta, kur vadovai gali išmokti, kaip tinkamai įsilieti į komandą ir tuo pačiu negąsdinti savo darbuotojų. Tik tokiu atveju jie atsipalaiduos ir drąsiai priims tam tikrus sprendimus, klausys Jūsų ir tuo pačiu patars.

Vadovo siekis tapti komandos dalimis

Pirmiausia reikia suprasti tai, kad vadovui staiga prisijungus prie komandos ir pradėjus įdėmiai žiūrėti kas ką veikia darbo metu – daugelis darbuotojų pasijus labai nejaukiai. Juolab, tikrai pradės galvoti, kad čia vyksta kažkoks tikrinimas, kurio metu bandoma suprasti, kurie darbuotojai įmonei neša naudą, o kurie – nelabai.

Taigi, būtinai reikia informuoti darbuotojus, koks yra Jūsų tikslas. Pavyzdžiui galite sakyti, kad paprasčiausiai norite kur kas geriau susipažinti su komanda, geriau suprasti, kokią darbo strategiją jie pasirenka ir kaip priima sprendimus. Taip pat reikėtų pasakyti, kad konkrečią dieną prisijungsite prie jų komandos. Žinoma, gali būti, kad tai dienai jie ruošis ir darbams atlikti jie dės kur kas daugiau jėgų. Tačiau jeigu tik nuo to jie jausis drąsiau – kodėl gi ne. Vėliau, kai vadovo apsilankymai tampa dažnesni – komanda jau nebe taip baugiai žiūri į vadovo būvimą šalia. Pirmieji kartais dažniausiai labiausiai bauginantys.

Kritika, kurią reikia pasilaikyti sau

Lyderystės akademija yra ta vieta, kur labai dažnai kartojama, kad nuolatos kritikuojant žmogų tikrai nepavyks jo prisijaukinti. Ypač tokiu atveju, kai vadovo apsilankymai pas darbuotojus yra pirmieji. Jūs ir taip dažnu atveju juos išgąsdinote, tad jeigu įmanoma – pasistenkite jiems nesakyti nieko blogo. Dar geriau – girkite. Tokiu atveju jie supras, kad vadovas nėra kažkoks baisus žmogus. Priešingai, pagyrus jie kur kas geriau prie Jūsų jausis, kitą kartą kur kas labiau lauks, kol Jūs vėl prisijungsite prie komandos.

Padėkite, kai tik pagalbos bus prašoma

Kaip jau minėjome, kritikuoti negalima, tačiau kartais vadovas mato akivaizdžias klaidas, kurias daro darbuotojas, ir nežino, kaip jam pasakyti, kad jo pasirinkta strategija yra bloga. Pirmiausia, nors ir esate komandos dalis, taip pat reikia nepamiršti, kad tuo pačiu esate ir vadovas. Taigi, tikrai neturi būti baisu pasakyti, kad tam tikras poelgis tam tikroje situacijoje tikrai nebuvo geras.

Kai darbuotojas prašo pagalbos – ją suteikti yra būtina. Svarbiausia jos per daug nekišti tuomet, kai darbuotojas jos nenori. Kitu atvejis gali pagalvoti, kad spaudžiate jį ir paprasčiausiai baiminsis, kad jo indėlis į jūsų įmonę ne toks, kokio tikitės.

Susidraugauti su darbuotojais gali būti kur kas sunkiau nei galėjote pagalvoti. Tai procesas, kuris reikalauja laiko. Daugelis vadovų labai daug ir nuoširdžiai dirba, kol jiems pavyksta pasiekti rezultatą. Visgi, svarbiausia yra tai, kad pastangos yra didelės. Visa kita eisis savaime.

Taip pat skaitykite

Turite nereikalingo metalo? Priduokite jį

Metalo lai supirkimo kainos šiuos metu yra geros kaip niekada. Jeigu turite žaliavos, kuri jums ...