Penktadienis , 6 gruodžio 2024
Pagrindinis / Verslas / Daugybė įdomių faktų apie „Apple“ ir „iPhone“

Daugybė įdomių faktų apie „Apple“ ir „iPhone“

Ar kiekvienas iš jūsų gerai pamenate dieną, kai vienas iš „Apple“ įkūrėjų ir buvęs generalinis direktorius Steve Jobs pasauliui pirmą kartą pristatė „iPhone“ išmanųjį telefoną? Tai buvo 2007 m. sausio 9 d. Nuo tos dienos pasaulis išvydo daugybę „Apple“ pagamintų „iPhone“ išmaniųjų telefonų, kurių kiekvienas kaskart būdavo vis tobulesnis ir funkcionalesnis. Ši kompanija sukėlė tikrų tikriausią revoliuciją išmaniųjų technologijų rinkoje ir per 15 metų „Apple“ išaugo į technologijų milžinę, kurios rinkos vertė viršija 3 trilijonus JAV dolerių.

Dar 2007 m. kiekvienam mobiliųjų telefonų vartotojui puikiai pažįstama „Nokia“ vis dar buvo didžiausias mobiliųjų telefonų prekės ženklas pasaulyje. Tačiau savo įžymiojoje kalboje Steve Jobs teigė, jog „iPhone“ yra revoliucinis, nuostabus produktas, kuris bent penkeriais metais lenkia bet kurį kitą telefoną. Kad ir koks nepaprastas buvo S. Jobs pristatymas, „iPhone“ iš tiesų akimirksniu pakeitė pasaulį. Nesvarbu, ar esate ištikimas „iPhone“ gerbėjas, ar niekada jo neturėjote, turbūt sutiksite, jog „iPhone“ mūsų kasdieniam gyvenimui padarė didžiulę įtaką.

Nors „iPhone“ nėra pirmasis išmanusis telefonas (negalime to atimti iš IBM, kuris atsirado bent 15 metų anksčiau), „iPhone“ gerokai pralenkė savo konkurentus. Tiesą sakant, galime drąsiai teigti, kad mobiliųjų telefonų revoliucija prasidėjo nuo „iPhone“. „Apple“ gaminamų išmaniųjų telefonų pagalba ne tik internetas tapo prieinamas visiems, bet ir fotografija tapo mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Be to, šio išmaniojo prietaiso atsiradimas pakeitė programinės įrangos kūrimą ir platinimą. Todėl nėra ko abejoti, kad didžiulį „iPhone“ poveikį mūsų gyvenimui prisiminsime dar labai ilgai.

Ką įdomu ir verta žinoti

  • Vertingiausia technologijų bendrovė. 2007 m. „Apple“ bendra visų akcijų vertė buvo 174,03 mlrd. JAV dolerių. Tuo tarpu 2022 m. sausio 3 d. bendrovės rinkos vertė pasiekė 3 trilijonus JAV dolerių, todėl ji tapo vertingiausia visų laikų technologijų bendrove, kurios akcijomis prekiaujama viešai.
  • iPhone“ visuomet buvo brangūs. Originalusis „iPhone“ kainavo 499 JAV dolerius ir turėjo 4 GB atminties. Už papildomus 100 JAV dolerių buvo galima įsigyti išmanųjį telefoną su 8 GB atminties. Tačiau 2009 m. trečiosios kartos „iPhone“ siūlė 16 GB atminties ir daugiau funkcijų vos už 199 JAV dolerius. Tuo tarpu šiandien 256 GB talpos „iPhone 13 Pro Max“ kainuoja 1099 JAV dolerius, o modelis su iki 1 TB atminties – 1599 JAV dolerius. Taigi, dabar puikiai matome, kad „iPhone“ telefonai bene visuomet buvo brangūs. Todėl jei šie išmanieji telefonai galėjo išlaikyti savo didelę kainą ištisus 15 metų, akivaizdu, kad artimiausiu metu tikrai nežada atpigti.
  • Lyderiaujanti kompanija. Kai pasirodė pirmasis „iPhone“, dauguma pagrindinių mobiliųjų telefonų rinkos dalyvių pasiliko užnugaryje. Iki 2007 m. išmanieji telefonai nebuvo tokie populiarūs, todėl naudojome tradicinius mobiliuosius telefonus. Rinkos lyderė buvo „Nokia“, o šalia jos matėme „Motorola“, „Samsung“ ir „Sony Ericsson“. Išskyrus „Samsung“, kiti gamintojai dabar yra nuošalyje.
  • iPhone“ išmaniųjų telefonų išvaizda. Originalusis „iPhone“ turėjo sidabrinę šlifuoto aliuminio apdailą, o dabartinis „iPhone 13“ turi aliuminio rėmelį, stiklinį priekį ir nugarėlę bei penkias spalvas, iš kurių galima rinktis. Tuo tarpu „iPhone 13 Pro“ galima įsigyti trijų spalvų. Tačiau nepaisant to, kokį „iPhone“ modelį naudosite, tiek Apple iPhone 13 Pro Max deklai, tiek ir Apple iPhone 13 Mini dekliukai ar bet kurių kitų modelių dėklai gali būti įsigyti atskirai, tokiu būdu savo išmanųjį telefoną paverčiant originalesniu ir atitinkančiu jūsų įvaizdį.
  • iPhone“ išmaniųjų telefonų evoliucija. Originalusis „iPhone“ turėjo tik vieną kamerą, esančią nugarėlėje. „iPhone 13 Pro“ turi keturias kameras – tris galinėje dalyje ir vieną priekyje. Štai kaip stipriai per daugelį metų išsivystė „iPhone“. Tačiau evoliucijos požiūriu jis visgi atsilieka nuo „Android“ išmaniųjų telefonų.
  • Nuo 2007 iki 2022 buvo išleisti 33 „iPhone“ modeliai. Per pastaruosius 15 metų „Apple“ pagamino 33 „iPhone“ išmaniuosius telefonus. Tačiau tik 8 iš šių išmaniųjų telefonų tebėra rinkoje.
  • Nepatogumai naudojantis „iPhone“. Didžioji dalis jaunų žmonių, kurie šiandien naudojasi „iPhone“, nežino, jog anuomet naudotis „iPhone“ buvo gana erzinantis dalykas. Naudotojai negalėjo kopijuoti ir įklijuoti teksto su originaliuoju „iPhone“. Tiesą sakant, kopijavimo ir įklijavimo funkcija atsirado tik 2009 m., rinkoje pasirodžius „iPhone OS 3“.
  • Vienu metu „iPhone“ telefonuose buvo tik 15 programų. Šiuo metu „Apple App Store“ parduotuvėje yra apie 2 mln. programų, kurias naudotojai gali atsisiųsti ir naudoti. Tačiau originaliajame „iPhone“ buvo tik 15 programų ir tai buvo vienintelės programos, kuriomis vartotojai galėjo naudotis. Šias 15 programų sudarė kalendorius, fotoaparatas, laikrodis, kontaktai, iPod, žemėlapiai („Google“ žemėlapiai), SMS, pastabos, Safari, skambinimas, nuotraukos, akcijos, balso užrašai, orai ir nustatymai.
  • Pirmasis „iPhone“ nepalaikė MMS. Originalusis „iPhone“ nepalaiko MMS, kad būtų galima siųsti nuotraukas ir vaizdo įrašus trumposiomis žinutėmis. Tačiau bėgant laikui „iPhone“ buvo patobulinti, rinkai pristačius „iPhone OS3“.
  • Ko nebuvo galima padaryti su pirmuoju „iPhone“ modeliu. Štai dar vienas šokas jauniems „iPhone“ išmaniųjų telefonų naudotojams! Ar žinojote, kad su originaliuoju „iPhone“ naudotojai negali įrašyti vaizdo įrašo? O taip, jūs supratote visiškai teisingai – to negalima padaryti! Tačiau su naujausiu „iPhone 13 Pro“ naudotojai gali įrašyti 4K 60 kadrų per sekundę vaizdo įrašą ir net „ProRes“ vaizdo įrašą 4K 30 kadrų per sekundę sparta.
  • iPhone“ buvo naudotas ir filmams filmuoti. Per daugelį metų „iPhone“ buvo naudojamas keliems filmams filmuoti. Toliau išvardyti filmai buvo nufilmuoti „iPhone“: „High Flying Bird“, „Unsane“, „Detour“, „Tangerine“, „Snowmobile“.
  • Pradžioje „iPhone“ telefonui trūko daugybės funkcijų. Originaliame „iPhone“ trūko daugelio pagrindinių funkcijų ir jis buvo „tuščias išmanusis telefonas“. Tačiau bėgant metams situacija keitėsi ir dabar turime „išbaigtą išmanųjį telefoną“. 2010 m. buvo išleistas „FaceTime“, o 2011 m. pristatytas „iMessage“.
  • Daugybė parduotų „iPhone“ telefonų. 2007 m. rugsėjo 10 d. (praėjus 74 dienoms po originalaus „iPhone“ išleidimo) „Apple“ pardavė milijoną „iPhone“. Tuo tarpu 2018 m. „Apple“ pardavė 216,7 mln. „iPhone“ telefonų, o tai reiškia, kad apytiksliai kas 1,5 dienos buvo parduoda po 1 mln. „iPhone“ išmaniųjų telefonų. Tačiau po 2018 m. „Apple“ nustojo dalytis „iPhone“ pardavimų duomenimis.
  • Skirtingi „iPhone“ išmaniųjų telefonų ekranų dydžiai. Originalaus „iPhone“ ekranas buvo tik 3,5 colio. Šiandien „iPhone 13 Mini“ yra 5,4 colio, „iPhone 13“ – 6,1 colio, o milžiniškas „iPhone 13 Pro Max“ ekranas – 6,7 colio.
  • Apple App Store“ programėlių skaičius. 2008 m. liepos 10 d. atidaryta „Apple App Store“, kurioje buvo tik 500 programų. Naujausiais „Apple“ interneto svetainėje paskelbtais duomenimis, šiuo metu joje yra 2,2 mln. programų.

Ką tik susipažinote su daugybe įvairių faktų apie „Apple“ ir „iPhone“, todėl tikimės, kad jie praplėtė jūsų akiratį ir nuo šiol savo turimą naują „iPhone“ telefoną imsite vertinti dar labiau.

Taip pat skaitykite

Kasos aparatai: kaip pasirinkti geriausią?

Vykdant verslą, susijusį su pardavimais, būtinas kokybiškas ir saugus kasos aparatas. Nuo to, kokie kasos ...