Šeštadienis , 27 liepos 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Bichat riebalai: skruostų riebalai, neveikiami mitybos ar sporto

Bichat riebalai: skruostų riebalai, neveikiami mitybos ar sporto

Į plastinės chirurgijos specialistus dėl įvairiausių veido korekcijų kreipiamasi gana dažnai. Tačiau Bichat riebalų pavadinimas dažnam vis dar negirdėtas. Tai specifiniai riebalai, besikaupiantys skruostų srityje ir dažnai neveikiami nei subalansuotos mitybos, nei aktyvaus gyvenimo būdo. Taigi, kas yra Bichat riebalai ir kodėl norint juos pašalinti neretai kreipiamasi į plastinės chirurgijos specialistus?

Bichat riebalai – kuo jie skiriasi nuo įprasto poodinių riebalų sluoksnio?

Riebalinis audinys kiekvieno kūne atlieka svarbią funkciją. Vis dėlto, estetiniu atžvilgiu jai susirūpinama tada, kai susidaro perteklinis riebalinio audinio kiekis ir tai pakeičia išvaizdą. Vadinamųjų Bichat riebalų skruostų srityje nereikėtų painioti su poodinių riebalų sluoksniu.

Poodinių skruostų riebalų kiekis gali natūraliai padidėti ir sumažėti tiesiog keičiantis kūno svoriui. O štai Bichat riebalai dažniausiai išlieka, nepriklausomai nuo pakitusio kūno svorio ar kitų neintervencinių procedūrų. Tokį padidėjusį skruostų riebalų kiekį neretai lemia genetika.

Neproporcingas riebalinis audinys, kurio neveikia kūno pokyčiai ar įprastos procedūros, gali deformuoti veido estetinį trikampį. Veidas atrodo ne tik „pilnesnis“, bet ir senesnis. Tokiais atvejais dažnai svarstomas chirurginis Bichat riebalų šalinimas.

Kada ryžtamasi chirurginiam Bichat riebalų šalinimui?

Jei šio tipo riebalinis audinys gana ryškiai keičia veido ovalą, norintys smulkesnės ir išraiškingesnės veido formos neretai kreipiasi į plastinės chirurgijos specialistus. Prieš šį sprendimą neretai išbandomos kitos priemonės – subalansuota mityba, sportas, kitos neintervencinės procedūros. Tačiau šioms priemonėms neveikiant, tikėtina, norimą rezultatą pasiekti padės tik chirurginis riebalų pašalinimas.

Kokie aspektai dažniausiai nulemia operacijos pasirinkimą? Galimai genetiškai susiformavę putlūs, gyvenimo būdo ir kitų pastangų neveikiami skruostai:

  • išlieka net numetus svorio;
  • sudaro suglebusių skruostų vaizdą;
  • vizualiai sendina veidą.

Apskritai, veidas gali atrodyti ne tik mažiau išraiškingas, bet ir neproporcingas. Kodėl taip yra? Apatinis žandikaulis atrodo neproporcingai didesnis, nes didžioji dalis šio tipo riebalų kaupiasi apatiniame skruostų poliuje.

Ši operacija dažnesnė vyresniame amžiuje, tačiau dėl galimai genetiškai paveldėtų Bichat riebalų sankaupų kompleksuoti gali ir jaunesni žmonės. Skruostų riebalų šalinimas atliekamas tiek vyrams, tiek moterims.

Išraiškingi skruostai išties stipriai lemia tai, kaip atrodo mūsų veidas, – jo linijos, proporcijos. Kartais su riebaliniu audiniu susijusius veido pokyčius gali lemti gyvenimo būdas, mityba, kūno svoris ir kiti veiksniai. Vis dėlto, nepasiekus norimo rezultato, svarbu įvertinti, ar lūkesčiai yra realistiški ir koks yra riebalinio audinio tipas. Panašu, kad yra specifiniai riebalai, kurie ne visuomet „paklūsta“ mūsų pastangoms kurti išraiškingą veido ovalą.

Taip pat skaitykite

Kaip normuoti CBD šuniui?

Endokanabinoidų sistema yra ryškus fenomenas daugumai gyvūnų, įskaitant šunis. Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė jo vaidmenį ...