Dronai (arba bepiločiai orlaiviai) šiandien yra plačiai naudojami įvairiose pramonės šakose – net ir ypatingai sudėtingoms užduotims atlikti. Daugeliu atvejų be dronų pagalbos tokias užduotis atlikti būtų labai sunku arba brangu. Todėl šiuolaikiniai dronai pasižymi tiek didele komercine, tiek ir visuomenine nauda, nepamirštant ir daug didesnės kūrybinės laisvės kiekvienam, kuris mėgsta fotografiją ir videografiją.
Filmavimas iš oro
Šiandien dronas kiekvienam filmų kūrėjui gali suteikti aukščiausios kokybės kadrų fiksavimo iš oro galimybę. Atrodytų dar visai neseniai iš tokios perspektyvos filmuoti buvo galima tik naudojant ypatingai brangią profesionalių kino studijų lygio įrangą, kurios naudojimas būdavo neatsiejamas ir nuo sraigtasparnių bei lėktuvų. Tuo tarpu dronas eliminuoja būtinybę pasitelkti tokią techniką ir geba daug lengviau užfiksuoti norimus vaizdus iš oro. Paprastai dronai būna labai nedideli ir lengvi, todėl puikiai tinka filmuojant scenas, kai reikia patekti į ankštas erdves arba labai greitai judėti.
Gyvūnų apsauga
Brakonieriavimas iki šiol pražudo labai daug gyvūnų ir paspartina nykstančių gyvūnų rūšių populiacijos mažėjimą įvairiose pasaulio šalyse. Šią problemą jau labai seniai bando spręsti gamtosaugininkai, perkeldami gyvūnus į Nacionalinius parkus, gyvūnų draustinius ir kitas saugomas teritorijas. Tačiau kartais net ir tokios pastangos nebūna pakankamos norint išsaugoti daugybės nykstančių gyvūnų gyvybes. Laimei, visai neseniai gamtosaugininkai nusprendė pasitelkti dronus su naktinio matymo optika arba terminiais jutikliais, tokiu būdu efektyviau patruliuodami saugomose teritorijose ir atbaidydami brakonierius.
Reportažai iš karo zonų
Karo žurnalistų darbas yra ypatingai pavojingas, todėl šiomis dienomis reportažams iš karo zonų vis dažniau pasitelkiami dronai. Tai padeda sumažinti riziką, su kuria kasdien susiduria karo žurnalistai, bandydami užfiksuoti svarbius įvykius. Todėl dabar dronai padeda labai tiksliai atspindėti tikrąją karo realybę, pasitelkiant tiesioginių transliacijų galimybę, fotografuojant ir filmuojant iš oro bei labai aiškiai perteikiant vaizdus iš nuo karo nukentėjusių teritorijų.
Siuntų pristatymas
Jau šiandien tokios kompanijos kaip „Amazon“ išbando pirmuosius dronus teikiant siuntų pristatymo paslaugas. Todėl netolimoje ateityje dronų technologija suteiks vartotojams itin patogią galimybę gauti savo siuntas. Žinoma, tam įmonės turės kurti ir diegti saugias bei etiškas sistemas, kurios nekeltų jokio pavojaus nei jų klientams, nei visuomenei, tačiau siuntų pristatymas dronais turėtų reikšmingai pakeisti daugelį logistinių procesų, kartu suteikiant galimybę sumažinti pristatymo kaštus.
Reagavimas į ekstremalias situacijas
Kaskart rinkoje pasirodant naujam drono modeliui, galime matyti ir jame įmontuotą geresnę kamerą. Kadangi dronų naudojamų kamerų gaunamų vaizdų kokybė nuolatos gerėja, įvairių ekstremalių situacijų likvidavimu besirūpinantys specialistai gali lengviau pasikliauti šiuolaikinėmis bepiločių orlaivių technologijomis, daug veiksmingiau nustatant aukų buvimo vietą ir jas identifikuojant. Dronai taip pat vis dažniau pasitelkiami ir tiriant stichinių nelaimių padarinius, kas suteikia galimybę operatyviau reaguoti ir tiksliau dislokuoti pagalbą nelaimės atveju.
Pabaigai
Susidomėjimas dronų technologijomis auga jau daugybę metų ir panašu, kad netolimoje ateityje dronų panaudojimas taps dar platesnis. Visi ženklai rodo, kad dronų laukia labai šviesi ateitis, o naujos kartos dronai, kuriais naudosimės ateityje, pasižymės didesniu autonomiškumu ir geresniais saugos bei reguliavimo standartais.
You must be logged in to post a comment.