Šeštadienis , 20 balandžio 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Faktai, kurių negirdėjote apie laidotuves

Faktai, kurių negirdėjote apie laidotuves

Laidotuvės yra tai, apie ką daugelis žmonių kalba labai nenoriai. Ir nepaisant to, ar būtų kalbama apie laidotuvių planavimą, ar kieno nors kito laidotuves, dažniausiai tokios temos yra pripažįstamos labai nejaukiomis ir „tamsiomis“. Tačiau tikrai nereikėtų baimintis kalbėti apie tai, kas iš tikrųjų yra kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Todėl Kapu.lt nusprendė pateikti keletą įdomių faktų, kurie turėtų jus nustebinti.

Gėlėmis buvo linkima laimingo pomirtinio gyvenimo

Šiandien gėles žmonės į laidotuves neša tam, kad parodytų mirusiojo artimiesiems, jog jie užjaučia. Taip išreiškiama pagarba, užuojauta ir rūpestis. Tačiau anuomet žmonės į laidotuves gėles nešdavo tam, kad mirusiajam palinkėtų laimingo pomirtinio gyvenimo.

Garsi muzika – dvasių atbaidymui

Anuomet Airijoje laidotuvių metu skambėdavo labai garsi muzika. Šiandien tokia praktika galėtų pasirodyti labai neįprasta, tačiau iš tikrųjų senovėje airiai tikėjo, jog garsi muzika gali atbaidyti piktąsias dvasias. Tačiau tai nebuvo vienintelė priežastis, kodėl airiai laidotuvėse pasitelkdavo garsią muziką. Jie taip darė ir tam, kad galėtų įsitikinti, jog žmogus iš tikrųjų yra miręs. Trumpiau tariant, buvo manoma, kad garsi muzika žmogų gali prikelti, jei jis per klaidą buvo paskelbtas mirusiu.

„Greitkelis“ į rojų

Billy Standley buvo taip pamišęs dėl savo 1967 m. „Electra Glide Cruiser“ motociklo, kad paskutinius savo gyvenimo metus jis praleido planuodamas savo laidotuves ant šio motociklo. Jis savo paskutinei kelionei įsigijo iš Plexiglas (aukščiausios kokybės organinio stiklo) pagamintą karstą ir išpirko tris laidojimui skirtas vietas. Kuomet atėjo jo laidotuvių diena, penki balzamavimo specialistai Billy Standley paruošė jį paskutinei kelionei, aprengdami motociklininko odiniais rūbais, uždėdami jam šalmą ir užsodindami jį ant jo numylėto motociklo. Tuomet jis vedė visą laidotuvių ceremoniją, važiuodamas priekyje.

Grafas Drakula

Aktorius Bela Lugosi pelnė didžiulį populiarumą ir žinomumą dėl savo išskirtinio vaidmens, kuomet pirmajame (originaliame) 1931 m. pasirodžiusiame „Grafo Drakulos“ filme jis suvaidino įžymųjį Drakulą. Jis taip pat vaidino ir keliuose kituose siaubo žanro filmuose. Tačiau iš tikrųjų jis nebuvo patenkintas dėl jam paskiriamų vaidmenų. Kartą jis sakė, kad norėtų baigti vaidinti antgamtiškus personažus ir suvaidinti įdomų bei žemišką žmogų. Tuo tarpu, kai aktorius Bela Lugosi mirė nuo širdies smūgio 1956 m., jo sūnus ir trečioji žmona Lillian Arch palaidojo jį aprengę Drakulos kostiumu, kurį jis naudojo vaidindamas šį personažą filmuose.

Laidotuvių klounai

Net jei uždrausite laidotuvėse dėvėti juodos spalvos drabužius ir visiems nurodysite būti pakilios bei džiaugsmingos nuotaikos, laidotuvės vis tiek bus liūdnos. Tačiau pasirodo, kad kai kuriose Europos šalyse žmonės laidotuvėms samdo profesionalius laidotuvių klounus. Ar kada nors galėjote bent pagalvoti, kad laidotuvėse galėtų vaidinti klounai? Ir tai nėra pokštas. Tokie klounai laidotuvių metu būna pasiruošę pasiūlyti pakankamai platų triukų asortimentą, kuriais bandoma pagyvinti labai niūrą ir graudžią laidotuvių atmosferą, kartu siekiant pralinksminti laidotuvėse dalyvaujančius ir su mirusiuoju atsisveikinti atėjusius žmones. Be to, kai kurie laidotuvių klounai pačiomis graudžiausiomis laidotuvių ceremonijos akimirkomis stengiasi iškrėsti ką nors labai neįprasto ir kartais netgi visiškai nepagarbaus. Žinoma, kai kuriems iš jūsų tokia praktika gali pasirodyti, kaip visiškai netinkama ir įžeidžianti. Tačiau akivaizdu, kad kiekvienas žmogus į laidotuves ir atsisveikinimą su jam brangiu žmogumi žvelgia labai skirtingai.

 

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...