Ketvirtadienis , 10 spalio 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Kelias į tavo širdį visam gyvenimui… arba šauni idėja šv. Valentino dienai

Kelias į tavo širdį visam gyvenimui… arba šauni idėja šv. Valentino dienai

Artėjant šv. Valentino dienai prekybos centrai, parduotuvių vitrinos mirgėte mirga įvairiausiomis romantiškomis smulkmenomis ir norom nenorom kviečia pasiduoti svaigulingai meilės nuotaikai, tvyrančiai ore. Kad ši diena netaptų tik komercine švente, o virstų įsimintinu meilės nuotykiu, Kauno miesto muziejus siūlo įsimylėjusioms poroms puikią idėją ir nepakartojamą galimybę sutikti šv. Valentino dieną Kauno rotušėje (Rotušės a. 15). Tai pati geriausia vieta nustebinti ir įrodyti savo meilę ypatingu būdu.

Taigi, šventiškąjį Meilės savaitgalį užsukusiųjų į Kauno miesto muziejų laukia ne tik istorija dvelkiantys parodos vaizdai, bet ir ypatingos staigmenos vasario 14-ąją – šv. Valentino dieną.

Jau vasario 11 d., ketvirtadienį, lankytojams duris atvers paroda „Ir jie(-ms) pasakė TAIP!“ (kuratorė dr. Kristina Vaitkevičienė). Neįprastoje ir šiek tiek įpareigojančioje erdvėje – Kauno rotušės vestibiulyje – rengiama paroda siekiama pristatyti XX a. pirmosios pusės vestuvinę fotografiją Lietuvoje bei išlikusias vestuvinės aprangos detales, įvairius aksesuarus, saugomus muziejaus fonduose ir privačių asmenų archyvuose. Nuotraukos – svarbios praeities liudytojos. Tai sudvasinti daiktai, iš kurių žvelgia žmonių veidai, užfiksuotos jų nuotaikos ir gyvenamoji aplinka bei laikmečio mados. Vestuvių fotografijos žanre ypatingai svarbus žmonių tarpusavio santykis ir ryšys, atsispindintis kadre.

Ignas ir Birutė Simonaičiai 1937 m.  Kaunas
Ignas ir Birutė Simonaičiai 1937 m. Kaunas

Parodos kodinis pavadinimas kalba apie XIX a. pab.–XX a. pirmosios pusės Lietuvos realijas, kuomet santuoka vykdavo ne tik iš abipusės meilės, bet neretai iš išskaičiavimo, tėvams parinkus gyvenimo partnerį. Pasak parodos kuratorės istorikės K. Vaikevičienės, lietuvių istoriografija liudija, jog XIX –XX a. pr. lietuvis negalėjo savarankiškai pasirinkti viengungiško gyvenimo būdo ir tuo pačiu būti pilnavertis bendruomeninio gyvenimo dalyvis. Šeima, visų pirma traktuota kaip darbinis ūkinis vienetas, o ne dviejų emociškai artimų žmonių sąjunga, XIX–XX a. pr. buvo privaloma visiems. Apie tai kalba ir statistika: jeigu to meto Vakarų Europos šalyse 15–20% moterų niekada nesukurdavo šeimos, o Pabaltijo kraštuose šis skaičius tesiekė keletą procentų.

Apžvelgus istorijos ratą, galima pasidžiaugti, kad šiuolaikinis požiūris į santuoką pasikeitė – jauni žmonės sieja savo gyvenimus vedami paties tauriausio jausmo – Meilės.

O Meilės dieną – vasario 14-ąją – Kauno miesto muziejus parengė išties netikėtą staigmeną įsimylėjėliams. Užsukusias į rotušę poras pasitiks Meilės ministru tituluojamas, daugiausiai porų Kaune sutuokęs ceremonmeisteris Kęstutis Ignatavičius, kuris praves teatralizuotą ekskursiją. Jis palydės įsimylėjėlius į Baltąją salę, kur vyksta iškilminga tuoktuvių ceremonija, papasakos santuokų istoriją bei tradicijas, parodys senovinius nuotraukų albumus, o galbūt išklausys ir Jūsų sužadėtuvių priesaiką ar taps piršlybų liudininku!

Ekskursijos įsimylėjusioms poroms vyks vasario 14 dieną, 13.00 ir 14.00 valandą. Registruotis kviečiame telefonu 8-37 208220, el. p. edukacijuskyrius@kaunomuziejus.lt.

Nepraleiskite progos nudžiuginti ir apgaubti savo mylimąją ar mylimąjį ypatingu dėmesiu!

Taip pat skaitykite

Parafino vonelės: raminantis sprendimas sveikatai ir grožiui

Parafino vonelės jau seniai sulaukia didelio populiarumo dėl savo gydomųjų savybių, kurios suteikia daugybę naudos ...