Penktadienis , 19 balandžio 2024
Pagrindinis / Namai / Kokiomis priemonėmis galime pagerinti orą, kuriuo kvėpuojame savo namuose

Kokiomis priemonėmis galime pagerinti orą, kuriuo kvėpuojame savo namuose

Vidaus patalpų oro užterštumas gali būti nuo dviejų iki penkių kartų didesnis nei lauko oras. Skaičiuojama, kad didelė dalis žmonių 90 % savo laiko praleidžia vidaus patalpose, o tai reiškia, kad tampa ypatingai svarbu užtikrinti gerą vidaus patalpų oro kokybę.

Rekuperacinis vėdinimas

Viena iš veiksmingiausių šiuolaikinių priemonių, padedančių užtikrinti gerą vidaus patalpų oro kokybę, yra rekuperacinis vėdinimas. Rekuperacinio vėdinimo sistemos veikia šilumogrąžos principu, kuomet vidaus patalpose esantį jau panaudotą šiltą orą pasitelkia į patalpas patenkančio šalto oro sušildymui. Tokiu būdu patalpose yra išsaugoma optimali temperatūra ir užtikrinama, kad patalpose visuomet nepertraukiamai cirkuliuotų šviežias ir gaivus oras, kuriame nebūtų jokių kenksmingų medžiagų.

Jei patalpose neveikia rekuperacinio vėdinimo sistema, vidaus patalpose esantis panaudotas oras paprastai yra tiesiog prarandamas plačiai atvėrus langus ar lauko duris. Tokiu atveju į aplinką patenka užterštas oras, nepamirštant ir šilumos praradimo. Kadangi rekuperatoriai veikia jau minėtos šilumogrąžos principu, galima sutaupyti iki 95 % šilumos. Šiuolaikiniuose rekuperatoriuose taip pat veikia ir rekuperatorių filtrai (plačiau apie juos skaitykite https://filtrai1.lt/), kurių pagalba išsaugoma aukšta oro kokybė, nes į patalpas įeinantis ir iš jų išeinantis oras yra filtruojamas.

Neleiskite rūkyti vidaus patalpose

Kadangi cigarečių dūmai yra labai kenksmingi, akivaizdu, kad niekuomet neturėtų būti leidžiama rūkyti vidaus patalpose. Dūmuose randama daugiau nei 4000 kenksmingų ir žmogaus sveikatai labai pavojingų cheminių medžiagų. Todėl jei leisite rūkyti savo būsto viduje ar tai darysite patys, reikšmingai pabloginsite oro kokybę ir kartu sukelsite didelį pavojų tiek savo, tiek ir kitų namiškių sveikatai.

Užkirskite kelią didesnei drėgmei

Jau minėto rekuperatoriaus pagalba jūs galite normalizuoti vidaus patalpų oro drėgmės lygį, tačiau reikia nepamiršti, kad drėgmę gali didinti ir įvairūs būste esantys nesandarumai, pvz., susidėvėję ir kiauri vamzdžiai, kiauras stogas ar kt. Visa tai didina drėgmę ir sukuria palankesnes sąlygas pelėsio formavimuisi. Nustatyta, kad tai gali sukelti ir įvairias kvėpavimo takų ligas, pabloginti astmos simptomus ir sukelti įvairias alergijas. Todėl labai svarbu, kad būtų pašalintos visos vidaus patalpų drėgmę didinančios priežastys.

Atsikratykite dulkių erkučių

Alergija dulkėms iš tikrųjų yra alergija dulkių erkutėms – mikroskopiniams parazitams, kuriems reikia drėgmės, kad galėtų išgyventi. Dulkių erkutės minta žmogaus oda ir gyvena patalynėje, pagalvėse, čiužiniuose, minkštuose žaisluose, kilimuose ir kitose panašiose vietose. Norėdami veiksmingai kovoti su dulkių erkutėmis, pasistenkite užtikrinti, kad drėgmės lygis būtų žemesnis nei 50 %, taip pat reguliariai drėgno valymo vakuuminiu dulkių siurbliu valykite kilimus ir kitus minkštus bei tekstilinius paviršius, pašalinkite kilimus ir reguliariai skalbkite patalynę labai karštame vandenyje.

Venkite pesticidų kovodami su parazitais

Pesticidai gali labai neigiamai paveikti vidaus patalpų orą, sukeldami didžiulį pavojų vaikų ir naminių gyvūnų sveikatai. Be to, kai kurie pesticidai gali iššaukti ir įvairias alergijas bei pabloginti astmos simptomus. Todėl norėdami apsisaugoti nuo įvairių parazitų, pirmiausia turėtumėte imtis priemonių, kurios užtikrintų, jog jūsų namuose jų gyvenimui sąlygos būtų netinkamos. Be to, naudodami įvairias valymo priemones, rinkitės tik tas, kurių sudėtyje nėra kenksmingų cheminių medžiagų. Yra daugybė žmogaus sveikatai nekenksmingų sprendimų, kurie gali padėti apsisaugoti nuo parazitų.

Venkite toksiškų produktų

Plaukų ir nagų priemonės, valymo priemonės, dažai bei daugybė kitų produktų savyje gali turėti daug kenksmingų cheminių medžiagų, kurie pablogina vidaus patalpų oro kokybę. Todėl labai svarbu renkantis tokius produktus visuomet atsižvelgti į jų sudedamąsias dalis.

Taip pat skaitykite

Patalpų oro kokybės gerinimas rekuperatorių pagalba

Kadangi vis daugiau laiko praleidžiame patalpose, oro, kuriuo kvėpuojame, kokybė tampa labai svarbiu mūsų bendros ...