Gavote kreditą internetu, tačiau nežinote ar visuomet pajėgsite laiku mokėti įmokas? Geriau jau nusiteikite tinkamai vykdyti savo įsipareigojimus, nes kreditoriai įspėja, kad jie imsis visų teisinių priemonių, jog skola būtų išieškota iš jūsų turto. Pinigai nėra skolinami nemokamai – jie skolinami už palūkanas, tačiau kad ir kokios jos bebūtų, jūs vis tiek esate įsipareigoję grąžinti bent jau pasiskolintą sumą. Verta pabrėžti, kad vartotojams reikėtų pasidomėti ir palūkanomis – kreditoriai negali jų nustatyti savavališkai ir pažeidžiant vartojimo kredito įstatymą. Jeigu kredito sutartyje bus nurodytos tokios palūkanos, kurios būtų didesnės nei nurodyta VKĮ, tai tokiu atveju, apskundę kreditoriaus veiksmus, galite išvengti tų palūkanų mokėjimo. Tačiau, tai nepanaikins prievolės vykdyti įsipareigojimus.
Kiekvienas besiskolinantis turi žinoti, kad kredito įstaigos taip lengvai savo pinigų nepaleidžia. Jos dažniausiai imasi visų galimų veiksmų, jog skola būtų atgauta kad ir be palūkanų. Jeigu jūs gavote vartojimo kreditą internetu, tai geriau jau laiku jį grąžinkite, nes kitaip jums gresia skolų išieškojimo procedūros.
Nesvarbu, kad kai kurios bendrovės siūlo nemokamus kreditus – juos turite grąžinti laiku, nes kitaip vis tiek teks mokėti daugiau nei skolinotės. Tokios bendrovės kaip „Sms pinigai“, „Credit 24“ ir kt. siūlo įvairias paskolų akcijas, tačiau jos nurodo, kad jeigu asmuo vėluoja mokėti įmokas ar grąžinti visą skolą, tai jos imsis skolų ieškojimo pasitelkiant specialistų pagalbą. Turite suvokti – už tų specialistų darbą jūs ir sumokėsite nepaisant to ar skolinotės nemokamai ar ne.
Skolų išieškojimo procedūros dažniausiai skirstomos į dvi kategorijas: teisminį ir ikiteisminį skolų ieškojimą. Finansų specialistai pabrėžia, kad jeigu skola jau yra išieškoma ikiteisminiu būdu, tai tuomet jau reikėtų pasistengti įvykdyti visus įsipareigojimus, nes paskui išlaidų atsiras dar daugiau. Ikiteisminis skolos išieškojimas vykdomas tuomet kai kreditorius bando skolą atgauti derybų būdu, t.y. už jį visas derybas veda teisininkai. Už tų teisininkų darbą jūs ir turėsite sumokėti. Jeigu tai nepadeda, tada vyksta teisminis skolos išieškojimas – teismas išduoda vykdomąjį raštą, o tada jau darbuojasi antstolis. Refinansavimas be užstato būtų vienas iš geresnių pasirinkimų.
You must be logged in to post a comment.