Ketvirtadienis , 18 balandžio 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Antsvorį gali sukelti ir dulkės

Antsvorį gali sukelti ir dulkės

Jau klasika tapo tezė, kad antsvorį, kurio po to reikia atsikratinėti drastiškomis dietomis, be sutrikusios medžiagų apykaitos, sukelia mažas fizinis aktyvumas ir didelis rajumas. Tačiau mokslininkai tikina, kad ne šių priežasčių storėti galima ir dėl paprasčiausių dulkių.

valgis ir miegas

Kaip dulkės veikia svorį

Turbūt niekas nesiginčys, kad tiesiogiai dėl dulkių, kurių pilna atokiausiuose namų kampeliuose, gatvėje ir automobiliuose, sustorėti nepavyks. Nesvarbu, kiek jų prikvėpuosite. Be to, nuolat tvarkant namus sudeginama gana daug energijos. Ši veikla net rekomenduojama kaip viena iš teigiamų fizinio aktyvumo formų. Paklausius kai kurių ekspertų, praktiškai užtenka šiek tiek mažiau valgyti, daugiau namuose suktis su šluoste ir nereikės suktis galvos, kaip numesti svorio per savaitę . Jūsų ideali figūra be jokio celiulito pėdsakų bus išsaugota.

Tačiau vien aerobikos su šluoste nepakaks. Mokslininkai patvirtino, kad įkvėptos namuose esančios dulkės gali kauptis kaip podinis riebalinis sluoksnis, kurio atsikratyti vien dietos dažnai nepakanka. Jei nuolat gyvenate dulkių sluoksnyje ir jomis kvėpuojate, dėl to prastėja medžiagų apykaita. To pasekmes matome ant pilvo ir klubų.

Mokslininkai kol kas negali tiksliai pasakyti, kodėl mūsų kūną taip veikia paprasčiausios dulkės, tačiau tyrimų išvados vienareikšmiškos – būtent ant grindų ir lentynų susikaupusios ir po kambarius skraidančios mažos dalelės didėjančio svorio priežastis.

Kodėl storėjama nuo dulkių

Tam, kad įsitikintų, jog dulkės tikrai gali taip keistai veikti mūsų kūną, mokslininkai jas rinko biuruose ir namuose. Po to tyrė sudėtį. Paaiškėjo, kad šiose mažytėse kietosiose dalelytėse yra komponentų, kurie gali virsti kenksmingu baltymu, kuris randamas ir žmogaus organizme. Dulkės gali būti antsvorio priežastimi būtent dėl šios organinės medžiagos.

Be to, mokslininkai atliko testus ir nustatė, kad netgi žmogaus organizme šie baltymai tuo aktyvesni, kuo juose daugiau dulkių. Beje, mokslininkai tuo pačiu konstatavo, kad vieni iš didžiausių dulkių „valgytojų“ tai vaikai.

Laboratoriniai rezultatai parodė ir daugiau įdomybių. Pavyzdžiui tai, kad dulkėse aptinkami įvairiausi riebalai. Ten jie patenka kai skyla smulkiais lašeliais kepamas aliejus. Taip pat nukrinta nuo gyvūnų kailio ir žmogaus plaukų.

Ne visi mokslininkai sutinka su tokiomis kolegų išvadomis. Jie sako, kad ši informacija naudinga, galbūt į ją verta atkreipti dėmesį, tačiau nereikia skubėti ir dėl didėjančio svorio kaltinti tik po namus skraidančias dulkes. Tyrėjai tiesiog rado įdomių faktų, kuriuos dar reikia išanalizuoti ir paskelbti galutines išvadas. Be to, tyrimų aprėptis buvo per maža, kad iš to būtų galima daryti globalias išvadas ir teikti rekomendacijas.

Pavyzdžiui, kulinarai ir konditeriai dažnai naudoja riebalus ir jų įkvepia kur kas daugiau, nei eilinis žmogus su dulkėmis. Tačiau statistiškai ši žmonių grupė niekuo neišsiskiria. Be to, daugumą riebalų ir baltymų gauname su maistu. Lyginant su šiuo kiekiu, kiekis, patenkantis į organizmą su dulkėmis, juokingas ir vargu ar gali kardinaliai pakeisti mūsų kūno linijas.

Tačiau su viena išvada sutinka visi – kuo dažniau tvarkysite namus, tuo bus naudingiau visiems. Ne tik sudeginsite daugiau kalorijų, bet ir kvėpuosite sveikesniu oru.

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...