Penktadienis , 19 balandžio 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Šaltis ir ugnis namuose: kaip apsisaugoti nuo nelaimės

Šaltis ir ugnis namuose: kaip apsisaugoti nuo nelaimės

Kuo didesnis šaltis spaudžia už lango, tuo labiau tenka šildyti namus, o kartais tokiais atvejais ir persistengiama – įsiplieskia gaisras. Kita vertus, žmonės įspėjami ir dėl to, kad žvarbus vėjas, didelis šaltis gali tapti ir peršalimo ar nušalimų priežastis. Kaip to išvengti, kaip apsisaugoti nuo šaltyje tykančių nelaimių? Pasidalinsime keliais patarimais.

ziema-namai

Visų pirma, reikia įvertinti koks yra šaltis, tai yra skirti minutę patikrinti oro prognozę. Už lango sniegas atrodo vienodai ar yra -10 ar -20 laipsnių šalčio, tačiau pojūtis visai kitas ir apranga atitinkamai turi būti skirtinga. Labiausiai apranga reikėtų susirūpinti esant žvarbiam vėjui. O ir apskritai į lauką reikėtų eiti dėvint kepurę, kaklą apsivyniojus megztu šaliku, rankas paslėpti kumštinėse pirštinėse, o kojas saugoti su šiltais batais. Žinoma ir kita apranga turi būti tinkama žiemiškam orui.

Parėjus po žvarbaus pasivaikščiojimo lauke nereikėtų iškarto pulti prie karšto radiatoriaus, židinio ar pečiaus, o taip pat praustis su karštu vandeniu ar valgyti karštą maistą. Sušalęs organizmas gali neįvertinti karščio ir galite nudegti. Todėl geriau ramiai pabūti bent 15-30 minučių, o jau tuomet mėgautis karščiu.

Kalbant apie karštį, svarbu, nepalikti degančio katilo, židinio ar kito ugnies šaltinio be priežiūros. Esama ne vienos istorijos, kuomet per šalčius stipriai pakraunamas malkomis katilas ir išeinama iš namų pas kaimynus, o grįžtama jau į degėsius. Kad to nebūtų, visuomet reikia laikytis poros elementarių taisyklių. Pirma, nepalikti ugnies ne priežiūros. Antra, užtikrinti tinkama katilo veikimą ir tvarkingą kaminą nepriklausomai nuo metų laiko.

Kaminas ir katilas, antra silpnoji grandis po neatsargumo. Labai svarbu dar rudenį ar žiemos pradžioje įsitikinti, jog kaminas yra išvalytas, neužsikimšęs, jame kuosai nėra prinešę šapų ar susukę lizdo – tokie įnamiai labai paplitę senos statybos namų kaminuose. Senus kaminus reikėtų atnaujinti juose įmontuojant įdėklą. Kamino įdėklas ir stogelis apsaugo ne tik nuo kuosų, tačiau ir nuo suodžių gaisro, kuris gali įvykti perkaitinus katilą ir turint seniai nevalytą kaminą.

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...