Pirmadienis , 9 rugsėjo 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Endodontinis dantų gydymas – kaip jis atliekamas?

Endodontinis dantų gydymas – kaip jis atliekamas?

dantis

Endodontinio gydymo poreikis – tai netinkamai prižiūrėto ir per vėlai pradėto gydyti danties pasekmė. Taip pat tai gali būti ir ankstesnio nekokybiško ar aplaidaus danties kanalų gydymo pasekmė. Priežastis imtis šio gydymo yra danties šaknies kanalų uždegimas ar net infekcija. Tai yra danties kanale esančių minkštųjų audinių, vadinamosios pulpos pažeidimas.

Pulpa gydymo metu neretai praranda gyvybingumą, dantis tampa „negyvas“. Tačiau kaip teigia sbklinika.lt endodontai, nepriklausomai nuo to, ar dantis išlieka gyvybingas, ar ne, siekiamybė yra dantį išsaugoti bet kuriuo atveju.

Priklausomai nuo to, kiek pažengusi yra ši liga, endodontinis gydymas gali trukti ne vieno vizito metu. šiuo atveju rentgenas – pagrindinė priemonė danties būklei įvertinti. Nustačius židinį, pradedami gydymo etapai.

Kaip žinia, dantis gali turėti nuo 1-4 kanalų, todėl jų visų gydymas gali trukti skirtingai. Jeigu jau yra uždegimas ar infekcijos židinys (susiformavęs pūlinys), gydymas bus ilgesnis ir žinoma brangesnis. Taikant endodontinį gydymą, visi danties kanalai turi būti išvalomi. Jeigu anksčiau jau buvo atliktas kanalų gydymas, visų pirma yra pašalinama senoji medžiaga. Taip atliekamas kanalų praeinamumas iki šaknies viršūnės. Jeigu pulpa dar yra gyvybinga, ši procedūra yra skausminga, todėl jos metu naudojama vietinė nejautra.

Atlikus kanalų praeinamumą, dantis papildomai išplaunamas cheminėmis medžiagomis. Tokiu būdu pašalinami nešvarumai, dantis dezinfekuojamas.

Kuomet kanalai išgydomi, jie yra kruopščiai užplombuojami, kad neliktų jokių tarpelių. Kiekviename etape papildomai atliekama rentgeno nuotrauka, gydymo procesui stebėti.

Tuomet, kai užplombuojami kanalai, atliekamas danties vainikėlio tvarkymas. Dažniausiai tai daroma plombuojant. Jeigu gydymo eigoje vainikėlis nutrupa arba likusios sienelės labai išplonėja, gali tekti vainikėlį protezuoti.

Viso endodontinio gydymo metu pasitelkiama inovatyvi įranga – mikroskopas, ultragarsas ir kt.

Taip pat skaitykite

Mitybos ypatumai sergant anemija: 5 gydytojų patarimai

Anemija (mažakraujystė) – būklė, kuomet kraujyje yra per mažai raudonųjų kraujo kūnelių (eritrocitų) arba hemoglobino, ...