Ketvirtadienis , 12 rugsėjo 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Koronavirusas: kaukių veiksmingumas ir kaip jas naudoti?

Koronavirusas: kaukių veiksmingumas ir kaip jas naudoti?

kaukės

Apsauginės priemonės yra labai svarbios kiekvienam žmogui, nes būtent jos padeda džiaugtis geresne sveikatos apsauga, kai kalba pasisuka apie koronavirusą. Anksčiau įvairios apsauginės veido kaukės būdavo ne tokios paklausios ir dažniausiai reikalingos ligoninėse ir, žinoma, ten, kur dirbti reikia su chemikalais, dulkėmis. Dabar situacija kiek kitokia, todėl apsauginės priemonės, kurios anksčiau taip dažnai tikrai nebuvo naudojamos, dabar tapo labai reikalingomis kasdienai. Net išėjimas į parduotuvę be kaukės nėra įmanomas. Šie metai tikrai daugeliui įsimins ir visad primins, kokia sveikata tuo metu buvo svarbi. Taigi, jei rūpinatės savimi ir artimaisiais, veido kaukės yra tiesiog privalomas dalykas, kurį reikia turėti, tačiau kurias rinktis ir kurios iš tikro yra efektyvios? Kai kurie vis dar nežino kaip jas tinkamai naudoti, todėl straipsnyje esanti informacija daugeliui bus naudinga.

FFP3 respiratoriai yra žinomi kaip viena iš geriausių apsaugų, kuri gali filtruoti net 99 procentus dalelių ore. Tokia priemonė puikiai saugo kvėpavimo takus ir yra lengvai naudojama, gali būti net ir su kvėpavimo vožtuvu. Su tokia priemone galima išbūti net 8 valandas, kurių metu bus suteikiama puiki apsauga. Jei 99 procentai yra per mažai, visuomet galima naudoti papildomas apsaugines priemones. Tai gali būti apsauginiai skydai, pirštinės ir panašūs dalykai. Žinoma, FFP3 respiratoriai nėra naudojami kelis kartus, jie taip pat tinkami tik vienkartiniam naudojimui kaip ir vienkartinės medicininės kaukės. Naudojant antrą kartą, tokios kaukės gali būti pavojingos.

Iš esmės tiek FFP3 respiratoriai tiek vienkartinės kaukės turi ne tik būti nešiojamos, bet ir teisingai užsidedamos. Jeigu tokias kaukes liečiate nenuplautomis rankomis prieš užsidedant, tuomet jos jau iškart užteršiamos, nes nėra aišku kokius paviršius teko liesti prieš tai. Kad viskas būtų sklandu, pirmiausia, reikia nusiplauti rankas ir tik tuomet užsidėti kaukę. Taip pat galima rankas dezinfekuoti specialiu skysčiu, jei esate vietoje, kur nusiplauti rankų tikrai nepavyks. Apsaugines kaukės nešiojimo metu neturi būti liečiamos rankomis, o nusiimti jas reikia imant už gumyčių, kurios būna už ausų, o ne už pačios kaukės. Tik taip užsitikrinama, jog mikroorganizmai bus tinkamai suvaldyti ir neatsiras ant rankų, rūbų, veido ar kitų vietų.

Taip pat skaitykite

Mitybos ypatumai sergant anemija: 5 gydytojų patarimai

Anemija (mažakraujystė) – būklė, kuomet kraujyje yra per mažai raudonųjų kraujo kūnelių (eritrocitų) arba hemoglobino, ...