Pirmadienis , 16 rugsėjo 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Skatinkite jaunimą taupyti: kokias klaidas jie daro dažniausiai?

Skatinkite jaunimą taupyti: kokias klaidas jie daro dažniausiai?

Korona viruso aktyvumo metu žmonės pradėjo daugiau galvoti apie save, savo laisvalaikį, žmones, kurie mus supa ir net pinigus, kurie tikrai nebūtinai sąskaitose sumažėjo. Kol vieniems tenka ieškoti naujų darbų, kiti dėl pramogų ribojimų gali džiaugtis santaupomis.

Tiesa, pastebima, kad jauni žmonės taupo mažiau, rečiau ir ne taip apgalvotai. Tai galima sieti su jaunatvišku maksimalizmu, tačiau bet kuriuo atveju – taupyti reikia. Ir svarbu – mokti tai daryti.

Nėra konkretaus biudžeto

Jaunimas labai dažnai nemoka planuoti, kadangi neturi pastovių pajamų, kurios būtų paprasta sekti. Visgi, jeigu kiekvieną mėnesį sąskaitą pasiekia konkreti suma (pavyzdžiui, už vaiko pinigus arba ją gali pervesti tėveliai) – reikia mokėti skirstyti išlaidas ir tuo pačiu tam tikrą pinigų dalį paskirti taupymui. Taip, išmokti konkrečiai skirstyti biudžetą yra darbas, tačiau galiausiai, esame tikri, pavyks tai daryti kur kas paprasčiau.

Taupymo tikslas

Taupyti bus kur kas paprasčiau išsikėlus tikslą. Žinoma, tai taisyklė galioja ne tik jaunam, tačiau bet kokio amžiaus žmogui, kuris nori įsigyti tam tikrą prekę bei apslaugą. Tikslo turėjimas padeda kur kas sistemingiau valdyti savo išlaidas. Net jeigu šiuo metu konkrečiai neturite tikslo – siūlome jį apsibrėžti bent jau preliminariai. Juk ir sutaupyti tam tikrą sumą – gali būti geras tikslas.

Dirbkite sau ir uždirbkite daugiau

Jaunam žmogui užsiimti savarankiška veikla, kuri neša pajamas – dažnai paprasčiau, kadangi jie yra imlesni technologijoms nei vyresnio amžiaus asmenys. Tokiu atveju reikalinga individuali veikla pagal pažymą, kuri „padeda“ dirbti legaliai ir www.saskaita123.lt sistema, kuri leis vesti buhalteriją. Visos pajamos turi būti fiksuojamos. Lygiai taip pat kaip ir išlaidos. Jaunam žmogui net ir minimalių pajamų gavimas iš savo veiklos – tikras aukso puodas. Ne tik dėl galimybės pirkti, tačiau ir mokomųjų tikslų, kurie padeda paprasčiau valdyti savo pajamas.

Santaupų neturėjimas

Gana didelę klaidą daro jaunimas išleisdamas visus pinigus čia ir dabar. Vėlgi, dažniausiai verta kaltinti požiūrį, kad reikia gyventi šiuo metu, kadangi rytojus gali ir neateiti. Tačiau dažniausiai toks požiūris nemoko ne tik taupyti, tačiau ir iškasa duobes bei skatina imti kreditus. Taigi, bet kokios santaupos yra gerai. O daugelis tikina, kad pasiekus tam tikrą ribą tarsi kyla poreikis taupyti dar ir dar.

Neįvertinamos savos galimybės

Su taupymų taip pat dažnai susijęs poreikis pirkti daug. Ir labai dažnai net ir tai ko nereikia. Kai žmogus nemoka vertinti savo galimybių – jis dažniausiai skundžiasi didelėmis išlaidomis, kurios deja, tikrai nedžiugina. Taigi, reikia mokėti ne tik taupyti, tačiau ir suprasti – kokios yra Jūsų finansinės galimybės.

Gyvenimas – gražus?

Taip, gyvenimas yra gražus, tačiau į jį žiūrėti tik pro rožinius akinius nėra geras pasirinkimas. Tai dažniausiai trukdo paprasčiau planuoti savo finansus ir tuo pačiu siekti karjeros aukštumų, kurios leis uždirbti daugiau. Žinoma, pinigai dar ne viskas, tačiau jie suteikia stabilumo ir saugumo, kuris reikalingas kiekvienam žmogui.

Taip pat skaitykite

Mitybos ypatumai sergant anemija: 5 gydytojų patarimai

Anemija (mažakraujystė) – būklė, kuomet kraujyje yra per mažai raudonųjų kraujo kūnelių (eritrocitų) arba hemoglobino, ...